"Перевівши учнів і студентів на дистанційне навчання, ми зменшили активність населення на Львівщині на 25%", – Чемерис

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис нагадав, що відповідне рішення Львівська обласна комісія ТЕБ і НС прийняла ще 5 березня, а міська – лише 15.

"На жаль, Львів не вжив відповідних заходів вчасно, що також могло вплинути на негативні тенденції щодо епідситуації", – зазначив під час пресбрифінгу головний медик області, передає "Еспресо.Захід". Епідситуацію на Львівщині він назвав "украй напруженою". 

За даними департаменту освіти і науки, у Львові навчається близько 100 тисяч студентів і близько 80 тисяч учнів. Учителів і викладацького складу – близько 15 тисяч. Загалом це майже 25% населення міста.

"Цього тижня наша область тричі перетнула позначку у 1000 підтверджених випадків COVID-19. Практично кожен другий зразок, який надходить у Львівський лабораторний центр виявляється позитивним. Протягом останнього тижня щодоби госпіталізується понад 225 пацієнтів. Для порівняння, у лютому було заледве 100, – нагадав Орест Чемерис. – Щодоби до диспетчерів "швидкої" надходить більше 105 викликів. За минулу добу зафіксували черговий антирекорд і за кількістю підтверджених випадків (1140), і за кількістю виїздів бригад екстреної медичної допомоги (123, з них у 89 пацієнти підлягали госпіталізації у визначені "ковідні" лікарні)". 
 

На ранок 19 березня на стаціонарному лікуванні перебуває 2474 з COVID-19, з них 203 – у реанімаційному відділенні (52 – на апаратах штучної вентиляції легень). "У Львівській обласній інфекційній лікарні – понад 223 пацієнта. У Центрі легеневого здоров'я кількість хворих наближається до 200. Найбільш завантаженими з обласних установ є госпіталь інвалідів у Винниках, де перебуває 280 пацієнтів і Лікарня швидкої медичної допомоги (більше 320 пацієнтів), а також Стебницька міська, Стрийська міська і Новояворівська районні лікарні. Кількість госпіталізованих не повинна перевищувати 60 на 100 тисяч населення. Львівщина уже впритул наблизилася до цього показника (58). Завантаженість ліжок із киснем не повинна перевищувати 65%. У нас – 54%. Не можу стверджувати, що систему охорони здоров'я найближчим часом очікує колапс, але щодня кількість пацієнтів зростає на 50-60", - наголосив чиновник. Тож він не виключає, що Львівщина може увійти у "черовну" зону. 

Найбільший інтенсивний показник захворюваності зафіксований у Львівському районі (за рахунок Львова). При середньому в області 310 на 100 тисяч населення, він на 49% перевищує норму і становить більш ніж 460 випадків на 100 тисяч населення. На другій позиції в цьому рейтингу опинився Дрогобицький район з показником 390-400 випадків на 100 тисяч населення. Наздоганяє їх Яворівський район, де динаміка також є вкрай негативною і кількість підтверджених випадків значно перевищує середній по області.

Орест Чемерис нагадав, що у відповідь на епідситуацію було прийнято рішення про збільшення ліжкової мережі за рахунок визначених опорних лікарень (ті, які мають відповідні "ковідні" пакети) – у Госпіталі інвалідів у Винниках, 8-й міській клінічній і Сокальській центральній районній лікарні. 

"Якщо кожен громадянин не зрозуміє, що він має дотримуватися протиепідемічних заходів, ми як лікарі нічого не зможемо зробити. Персонал лікарень працює на виснаження, на вигорання", – підкреслив завідувач ковідного відділення Львівської обласної клінічної лікарні Омелян Синенький. 

Лікар повідомив: на ранок 19 березня у його відділенні перебуває 50 пацієнтів, з них 4 – у реанімаційному відділенні (троє – на апараті штучної вентиляції легень). Більшість цих хворих потрапили до лікарні, бо потребували хірургічної допомоги. Одночасно в них виявили COVID-19. Значна кількість пацієнтів потребує замісної ниркової терапії.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.