Перебоїв з пальним немає, але варто мати запаси на 2-3 місяці, – Андрій Дума

У державі мають бути сформовані запаси пального, які б забезпечили роботу швидких, правоохоронних органів та бізнесу на 2-3 місяці

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" заявив член комісії з  питань ЖКГ,  інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу та керівник львівського АТП-14631 Андрій Дума.

"Проблеми з пальним не буде. Ми навчились робити те, що не вміли ще півроку тому: логістичні ланцюжки з заводами вибудувані , все працює, на ринку багато операторів, які займаються транспортуванням пального. Однак запаси пального повинні бути у будь-якому випадку, – каже Андрій Дума. – Не йдеться про великі склади пального, які легко знищити.  Але запаси по 100-200–300 тонн у багатьох місцях, аби бізнес, держава чи правоохоронні органи мали пального на 2-3 місяці і могли витримати складний період, якщо раптом станеться якась непередбачувана ситуація".

При цьому Андрій Дума вважає, що про запаси пального для бізнесу повинні думати його керівники. Зокрема, АТП-14631 має запас пального, який за відсутності поставок дозволить протриматись приблизно півтора місяці. 

"Якщо говорити про швидку допомогу, то вони мають паливні картки крупних операторів, а ці оператори мають свої склади, де вони це пальне зберігають", – каже Роман Дума.

Нагадаємо, напередодні заступник міністра енергетики України Микола Колісник заявив, що у разі припинення надходжень нафти і нафтопродуктів потребу в них країна зможе задовольняти протягом не більш як 10-30 днів за рахунок власного видобутку та наявних запасів. За його словами, створення запасів нафтопродуктів – важливий елемент енергетичної незалежності країни, адже передбачає формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в обсязі до 90 днів середньодобового чистого імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій.

До речі, про створення стратегічного запасу пального на кілька місяців наперед, який неможливо буде знищити в Офісі президента заявляли ще у травні минулого року. Однак стратегічні запаси досі не створені.