
"Підозрюю, що моя зарплата на посаді ректора може бути нижчою, ніж зараз", – Наталія Шаховська
Професорка Шаховська заявила, що йде на посаду ректора Львівської політехніки не заради зарплати, і тепер добре заробляє, та запевнила, що усі її кадрові призначення будуть прозорими
Про це на брифінгу розповіла професорка Наталія Шаховська, яку обрали ректоркою національного університету "Львівська політехніка", передає "Еспресо.Захід".
"Щодо зарплати ректора, я навіть хвилююсь. Бо станом на зараз я маю непогану зарплату, яка у більшості складається з коштів, які надходять за виконання наукових проєктів. Є певні хвилювання, що через перехід на адміністративну посаду не вистачатиме часу, аби займатися проєктами", – заявила Наталія Шаховська, додавши, що підозрює, що її зарплата на посаді ректора може бути нижчою, ніж тепер, але вона йде на цю посаду не за зарплатою.
Водночас професорка Шаховська уточнила, що до офіційного призначення на посаду може минути ще орієнтовно місяць, оскільки її кандидатуру ще має перевірити НАЗК. При цьому вона зазначила, що не планує залишатись на посаді довше, ніж 5 років – саме на стільки передбачений контракт.
Читайте також: Що змінить у Львівській політехніці нова ректорка: 7 ключових пунктів програми Наталії Шаховської
Щодо кадрової політики, то Наталія Шаховська обіцяє, що її кадрові призначення будуть прозорими, тож усі, хто претендує на ту чи іншу посаду, зможуть подати свою кандидатуру, обґрунтувати, яка візія розвитку політехніки з цієї посади і тоді буде прийняте рішення щодо призначення. При цьому йдеться не лише про призначення на посади проректорів, а й на інші посади.
Водночас у Львівській політехніці, як і в інших університетах є проблема старіння кадрів, оскільки через те, що зарплати обмежені тарифною сіткою, молоді працівники не охоче залишаються на викладацькій роботі.
"Щодо зарплат політехніків, то вони регулюються тарифною сіткою, яка затверджена і напевно не може бути змінена через війну. Залежно від посади, вислуги років, вченого звання та наукового ступеню, зарплати викладачів можуть бути в районі 15 – 18 тис. грн. Окрім того, Львівська політехніка має систему надбавок за своїми результатами у навчальній чи науковій роботі", – каже Наталія Шаховська.
- На посаду ректора Львівської політехніки спочатку претендували вісім кандидатів. Однак двоє з них - Андрій Дідик та Олег Матвійків - зняли свої кандидатури з передвиборчих перегонів.
- Перший тур виборів у Львівській політехніці відбувся 12 березня. Ці вибори назвали першими демократичними виборами ректора в історії політехніки.
- У другому турі виборці обирали між Назаром Подоляком та Наталією Шаховською. Перемогла професорка Шаховська. Вона стане першою жінкою-ректором в історії Львівської політехніки.
- Актуальне
- Важливе








