Одягніть рожеву сорочку. Сьогодні – Міжнародний день протидії булінгу

Кожен третій підліток в Україні ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття.

Під час пандемії COVID-19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу. Такими є дані UNICEF Ukraine, передає "Еспресо.Захід".       

4 травня відзначають Міжнародний день протидії булінгу. Хоча про день у рожевій сорочці згадують різні дати, однак саме 4 травня вперше була започаткована ініціатива протидії цькуванню. Тому 4 травня люди по цілому світу вдягають рожеві сорочки чи футболки, аби підтримати День боротьби зі цькуванням. Кампанію запустили 2012 року, відтоді її підтримали 25 країн.

День боротьби з цькуванням натхненний інший кампанією, запущеною у Канаді Девідом Шепердом і Тревісом Прайсом у 2007 році. Ця кампанія відома як Міжнародний день рожевого, тому що Девід і Тревіс принесли у школу кілька десятків рожевих футболок і попросили однокласників надягнути їх. Сталося це після того як інший учень, Чарльз Макнілл, став жертвою цькування через те, що прийшов до школи у рожевій сорочці. Так як символом Дня боротьби з цькуванням стала рожева сорочка, його ще називають Днем рожевої сорочки.

Відтак, UNICEF Ukraine закликає батьків ще раз поговорити зі своїми дітьми про булінг та кібербулінг. Детальніше про кібербулінг можна прочитати тут. А тут є відеокурс "Про кібербулінг для підлітків" за участі Анни Трінчер та Насті Каменських. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал