На Закарпатті за 100 м від КПП "Вилок" четверо місцевих ділків облаштували власний "пункт пропуску" для ухилянтів
У ніч на 4 листопада на Виноградівщині на Закарпатті після чергової спроби переправлення 6 військовозобов’язаних чоловіків затримали чотирьох місцевих мешканців
Про це повідомила Закарпатська обласна прокуратура, інформує Еспресо.Захід
У ніч на 4 листопада на Виноградівщині на Закарпатті після чергової спроби переправлення 6 військовозобов’язаних чоловіків затримали чотирьох місцевих мешканців. За облаштування власного "пункту пропуску" їм інкриміновано незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб (ч.3 ст.332 КК України). Прокуратура клопотатиме про їх тримання під вартою.
Як розповіли у прокуратурі, ділки вживали максимально можливі заходи задля конспірації: повністю обшукували нових "клієнтів", змінювали автомобілі та маскували їх під військові авто, щоб уникнути перевірок, проводили тільки поступові інструктажі, не розкриваючи усієї схеми завчасно. Прикриваючись розчищенням русла річки Тиса, вони організували на березі зручні місця для втечі. Людей підвозили на різних авто до приватного будинку у місті Виноградів. Щоб уникнути перевірок на блокпостах, один із спільників переправляв їх на надувному човні через річку Тиса. Там чоловіків очікував провідник, що проводив до кордону. За послугу "клієнти" сплачували по 7,5 тис. доларів США з кожного.
У дописі сказано, що до схеми входили 45-річний організатор із села Тисобикень, його 43-річний брат, 22-річний водій із Хуста та 32-річний місцевий житель, який супроводжував чоловіків до кордону. Із серпня правоохоронці задокументували кілька епізодів незаконного переправлення груп ухилянтів. Під час обшуків у організатора та співучасників вилучено значні суми готівки в різних валютах в еквіваленті близько 140 тис. доларів США, мобільні телефони та 5 автомобілів, в тому числі "Land Rover" і "BMW".
Четверо затриманих зараз перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУНП в Закарпатській області, оперативний супровід – Управління міграційної поліції ГУНП в Закарпатській області та УВВБ Держприкордонслужби України. Координує хід розслідування Закарпатська обласна прокуратура.
- На Закарпатті викрили підполковника Міноборони, якого підозрюють у переправленні ухилянтів до Європи
- Актуальне
- Важливе