
На Закарпатті виявили шигельоз у місці компактного проживання ромів: джерело інфекції вдалось локалізувати
У селі Дубриницько-Малоберезнянської громади провели протиепідемічні заходи, аби запобігти спалаху шигельозу, який належить до гострих кишкових інфекцій
Про це повідомляє Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
"У зв'язку з випадками гострих кишкових інфекцій у місці компактного проживання ромського населення Дубриницько-Малоберезнянської територіальної громади, Перечинська філія Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України оперативно провела комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів", – інформують у центрі.
Завдяки злагодженій та системній роботі медичних працівників Дубриницької громади, епідеміологів та бактеріологів Перечинської філії вдалося своєчасно виявити носійство шигельозу.
"Проведене профілактичне лікування носіїв дало позитивний результат: джерело шигельозу було локалізовано, що дозволило запобігти спалаху захворювання серед ромського населення та громади в цілому", – кажуть в обласному центрі контролю та профілактики.
протиепідемічні заходи в селі Мирча, Фото: Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Директор Перечинської філії Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб Іван Добра, лікар-епідеміолог Тетяна Керецман та лікар з гігієни харчування Тетяна Гафіяник зустрілися з головою громади Любов’ю Лавер та активом села Мирча. Під час зустрічі обговорили ключові питання: покращення водопостачання, благоустрій території та її санітарна очистка.
"Закликаємо мешканців неухильно дотримуватися санітарно-гігієнічних норм та негайно звертатися до лікарів при перших ознаках кишкових інфекцій", – кажуть у центрі.
протиепідемічні заходи в селі Мирча, Фото: Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Довідково: шигельоз — інфекційне захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Shigella. Передається фекально-оральним шляхом, характеризується переважним ураженням товстої кишки, виникненням гарячки, діареї з домішками слизу, крові та гною.
За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, шигельоз належить до гострих кишкових інфекційних хвороб. Щороку у світі від цієї недуги страждає до 165 млн осіб, переважна більшість — у країнах, що розвиваються. Найбільш поширений шигельоз у низці країн Латинської Америки, Африки й Азії. Найчастіше хворіють діти (у 4,3 раза більше, ніж у дорослі).
Збудник, як правило, передається від людини, а також через воду, харчові продукти, контактно-побутовим шляхом.
Вакцини від цієї кишкової інфекції не існує.
- Актуальне
- Важливе







