
Імовірно, причетні до втечі забудовника Комарницького: на Закарпатті звільнили трьох правоохоронців
Через виїзд за кордон київського забудовника Дениса Комарницького звільнено двох працівників управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області та їх керівника
Про це інформує департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, передає "Еспресо.Захід".
"Національна поліція України, і зокрема департамент стратегічних розслідувань, були активно залучені до проведення масштабних розшукових заходів щодо Дениса Комарницького. Разом із тим, нам стало відомо про факти причетності двох співробітників управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області до протиправної діяльності. Реакція з нашого боку була негайною та принциповою: зазначені працівники вже звільнені з лав Національної поліції, а слідчими СБУ їм оголошено підозри. Крім того, з займаної посади відразу було звільнено керівника територіального управління", – йдеться у повідомленні.
Спецоперація НАБУ і СБУ на Закарпатті
Днями НАБУ і СБУ затримали депутата Закарпатської обласної ради Юрія Покорбу за підозрою у сприянні втечі за кордон київського забудовника Комарницького, який перебуває в розшуку.
Йдеться про одіозного столичного забудовника, якого журналіст Михайло Ткач ще раніше знайшов у Відні, хоча офіційно Комарницький державний кордон України не перетинав. Ще у лютому НАБУ повідомило, що Комарницький намагатиметься покинути Україну.
За інформацією джерел, переправлення відбувалося нелегально через українсько-румунський кордон. Затриманого депутата вже доставили до Києва. Там вирішується питання про вручення йому підозри.
Що передувало
6 лютого Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою провели обшуки у Київській міській раді та КМДА. ЗМІ писали, що обшуки були пов'язані з бізнесменом Денисом Комарницьким.
Серед інших підозрюваних у справі про заволодіння землею у центрі Києва заступник голови Київської міської державної адміністрації, голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування і земельних відносин, чинні депутати КМР, перший заступник і заступник директора комунальних підприємств, четверо громадян, про посаду яких правоохоронні органи не повідомляють.
Фігурантів справи разом з Комарницьким підозрюють у тому, що вони заволодівали цінною столичною землею під забудову та повністю впливали на рішення місцевої влади про надання прав на землю. Схема полягала в тому, що фігуранти шукали перспективні земельні ділянки та реєстрували право власності на неіснуючі будинки нібито на цих територіях на підставних людей. Потім до міськради подавали заяви про те, щоб надати їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд — так уникали торгів.
За даними слідства, протягом 2023-2024 років фігуранти незаконно вивели з власності територіальної громади Києва землю в центрі міста вартістю 11,6 мільйона гривень.



- Актуальне
- Важливе




