У Ковелі на Волині демонтували пам'ятник на честь радянських артилеристів

Міністерство культури та інформаційної політики визначило, що пам'ятник на честь радянських артилеристів не належить до нерухомих пам’яток України чи об’єктів культурної спадщини

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу культури та охорони культурної спадщини управління культури, молоді, спорту та туризму Ковельської міської ради Ірина Горблюк, передає "Еспресо.Захід"

Пам'ятник, а саме гаубиця 122 мм та дошка з викарбуваним написом, був встановлений ще в 1975 році. Нещодавно його демонтували працівники комунального підприємства "Добробут".

Мінкульт визначив, що пам'ятник на честь радянських артилеристів не належить до нерухомих пам’яток України чи об’єктів культурної спадщини

Відомо, що у Мінкульті розглянули лист виконавчого комітету Ковельради щодо того, аби "Пам’ятник на честь радянських воїнів-визволителів" та "Меморіал на честь робітників локомотивного депо, що загинули в роки громадянської та Великої вітчизняної воєн" в Ковельській громаді не заносили до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

"5 березня це питання розглянула експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики. Проєкт наказу в Міністерстві готується і після підписання буде розглядатися питання щодо демонтажу цих об’єктів", – додала посадовиця.

Яка ситуація з декомунізацією в інших областях

Станом на початок квітня 2024 року на Прикарпатті потрібно було демонтувати 71 памʼятник радянської епохи та перейменувати 13 вулиць. В області станом на 1 квітня демонтовано лише 27 пам’ятників радянської епохи із 98.

В громаді на Рівненщині вирішили демонтувати пам'ятник першим комсомольцям – жертвам УБН. Ще на двох радянських монументах воїнам-односельцям замінять символіку.

Тоді як у Кіцманській громаді на Буковині перейменували майже 50 вулиць. Нові назви пропонували місцеві жителі. Так у громаді з'явилися вулиці Джерельна, Зоряна, а також на честь загиблих військових