Віддав життя на Євромайдані: Олександру Капіносу – 40

10 березня на Тернопільщині народився Олександр Капінос, який у віці 29 років став Героєм України, обороняючи Майдан і віддавши за свої ідеали життя

Про це повідомив Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum, інформує  Еспресо.Захід.

10 березня 40 років тому у селі Дунаїв на Тернопільщині народився Олександр Капінос, ім’я та портрет якого сьогодні викарбувано на тимчасовому меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві, а також на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові. Уночі 18 лютого 2014 року, коли силовики штурмували Майдан, Олександр був поранений під час оборони Будинку профспілок. Його доправили до лікарні та зробили операцію. Однак наступного дня він помер. Йому було 29 років.

"Упродовж життя Олександр Капінос докладав зусиль до збереження й популяризації українських традицій, захищав українську мову, боровся з комуністичною символікою та був фермером й екоактивістом", - написали на сторінці музею Революції Гідності у фейсбуці. А також про те, що до Євромайдану у Києві Олександр Капінос долучився у 2013 році, ставши ройовим 35-ї сотні Самооборони "Волинська Січ" та маючи псевдо "Кремінь".

У музеї Революції Гідності зауважили, що 10 березня 2014 року в Куликові Кременецького району встановили меморіальну дошку на честь Олександра Капіноса. 24 серпня 2014 року в Дунаєві відкрили йому пам’ятник та назвали вулицю його іменем. Пам’ятну дошку встановили також на будівлі Національного лісотехнічного університету України. У 2018 році для вшанування пам’яті Героя України започаткували Відзнаку імені Олександра Капіноса. Проводять конкурс проєктів, тематика яких відповідає напрямам діяльності Олександра. У межах цієї відзнаки надають підтримку громадським активістам із сіл та невеличких містечок, що тримають "культурний фронт", пробуджують національну свідомість, ініціюють освітні, культурні та екологічні ініціативи на місцях. У 2021 році в межах відзнаки ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" у партнерстві з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, Національним центром народної культури "Музей Івана Гончара" та мистецьким об’єднанням "Глечик" ініціювали конкурс етноблогерів.