У  Рівненському музеї відкрили виставку почаївських стародруків 18 ст.

У  Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка почаївських стародруків 18 ст

Про це повідомили на сторінці Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Експозиція стала можливою завдяки науковцям закладу  –  Віктору Луцю і Ользі Морозовій. Цією роботою вони займались впродовж  20 років, поки пам'ятки друкарства змогли побачити публічно багато зацікавлених і на виставці сьогодні, і на сайті музею.

Фото: Кременецько-Почаївський ДІАЗ

 

На відкритті виставки  були директор Рівненського музею  Олександр Булига, директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу Василь Ільчишин, музеєзнавець, викладач Маріупольського державного університету Юзеф Нікольченко, який був біля витоків цієї роботи у Рівненському музеї, зазначили у дописі.

Фото: Кременецько-Почаївський ДІАЗ

 

Довідково

Почаївська друкарня – видавничий заклад при монастирі у Почаєві, осередок українського культурного життя у 18 – на початку 19 ст..

Наприкінці 18 ст. Почаївська друкарня була єдина, що випускала книжки українською мовою, близькою до розмовної. (правила доброго тону "Політика світська", порадник І. Ленкевича "Книжиця для господарства…", "Науки парохіяльнія" о. Юліяна Добриловського, 1792, 1794 та ін.). 

Видавалися повчальні і богословські твори українських письменників, що писали церковнослов'янською мовою. У 18 – на початку 19 ст. тут було надруковано більше оригінальних творів українських письменників, ніж в усіх інших друкарнях України. Всупереч вказівкам ієрархії Почаївська друкарня підтримувала зв'язки з Києво-Печерською друкарнею, обмінювалися з нею працівниками і виданнями, сприяла в поширенні книжок, писали на сайті Національної історичної бібілотеки України.