
На Прикарпатті хочуть внести пір’яний вінок нареченої до Національного переліку нематеріальної спадщини
У Нижньовербізькій громаді Івано-Франківщини ініціюють включення весільного пір’яного вінка до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України
Про це пише Укрінформ, передає "Еспресо.Захід".
Пір’яний вінок виготовляють вручну з гусячого пір’я у селах Великий Ключів та Мишин. За словами дослідника, ця традиція сягає щонайменше 1920-х років, про що свідчать старі світлини. Існує припущення, що обряд має ще давніше коріння.
"Це наша спадщина, якою ми гордимося. Зараз ми готуємо документи, щоб вінок був офіційно визнаний культурною спадщиною України", — зазначив начальник відділу сільради та дослідник традицій Мирослав Васильчук.
У громаді нині залишилося близько десяти майстринь, які знають технологію виготовлення вінка, зокрема, як вибілювати гусяче пір’я і створювати з нього святкову прикрасу.
Хоча така весільна прикраса використовується нечасто через високу вартість, традиція зберігається. Біле гусяче пір’я, яке є основою вінка, символізує чистоту і дівочу невинність, що робить його особливо значущим у гуцульському весільному обряді.
До роботи над ініціативою також долучилися журналіст, краєзнавець та гуморист Микола Савчук. Нині триває оформлення всієї необхідної документації для подання на національний рівень.
- На Хмельниччині прокуратура забезпечила збереження об’єкта культурної спадщини
- Актуальне
- Важливе



