На Прикарпатті випало понад 40 см снігу: оголошено лавинонебезпечний період
На Прикарпатті випало понад 40 см снігу, через що в районі Чорногірського масиву оголосили лавинонебезпечний період
Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
На Прикарпатті прогнозують погіршення погодних умов. За даними Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології, 9 січня очікується значний сніг та пориви північно-західного вітру 15–20 м/с. На дорогах зберігатиметься ожеледиця.
Через висоту снігового покриву понад 40 см та інтенсивні опади (понад 110 мм) у районі Чорногірського масиву оголошено лавинонебезпечний період. Усі служби працюють у посиленому режимі.
Раніше в ДСНС Івано-Франківської області повідомляли, що у зв’язку з негодою всі екстрені та комунальні служби працюють у посиленому режимі. Протягом доби рятувальники чотири рази залучалися для надання допомоги на автошляхах, зокрема двічі — для забезпечення доїзду медиків до пацієнтів.

фото: ДСНС

фото: ДСНС
"За прогнозами обласного центру з гідрометеорології, 8 січня на території області знову очікується значний сніг, пориви північно-західного вітру до 15–20 м/с, хуртовини та ожеледиця на дорогах. Також складні умови зараз в гірській місцевості. Тому закликаємо всіх утриматись від виходів у високогір’я. А водіям радимо утриматись від дальних поїздок", - розповіла речниця ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.
Кореспондент Еспресо Іван Харук показав, як жителі Івано-Франківська допомагають комунальникам розчищати вулиці від снігу.
За словами голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук, для розчищення автомобільних доріг державного значення від снігу задіяли 53 одиниці спецтехніки та 67 працівників. Проїзд основними автошляхами наразі забезпечений.
За її словами, дорожні служби працюють і на дорогах місцевого значення — там задіяно 68 працівників та 41 одиницю спецтехніки. У пріоритеті — ключові логістичні маршрути. Роботи тривають у безперервному режимі.
Для оперативного реагування приведено в готовність техніку підвищеної прохідності та снігоболотоходи. Також з 8 січня на базі Агентства відновлення розпочав роботу Оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах державного значення.
Через погіршення погоди Укрзалізниця додала вагони рейсам з Івано-Франківська Зокрема, посилене сполучення заплановане для поїздів, що 8 січня відправлятимуться з Чернівців та Івано-Франківська.
- На ділянці міжнародної траси Київ – Чоп у Рівненській області обмежили рух вантажівок
- Актуальне
- Важливе