
Від мотиваційного відео до нових ноутбуків: 5 шкіл Львівщини оновлюють кабінети інформатики
Старшокласники шкіл Лешнева, Жовкви та Львова два дні вивчали канву бізнес-моделі, основи ділових переговорів, працювали із штучним інтелектом та планували власну справу. Загалом п’ять шкіл Львівської області додатково долучилися до українсько-тайванського проєкту інноваційної освіти та комп’ютеризації "Leave no one behind partnership".
Щоб потрапити у табір підприємництва та інновацій школярі готували мотиваційне відео про школу та збирали максимальну кількість реакцій у соціальних мережах. Після успішного навчання у таборі підлітки отримали сертифікати на нову техніку для кабінетів інформатики. Тепер нове обладнання уже в школах.
Іван Заяць — десятикласник Лешнівського закладу загальної середньої освіти з Бродівщини. Він успішно презентував ідею шкільної команди під час табору підприємництва та інновацій.
"Ми придумували різні бізнес-моделі, намагалися конкурувати з іншими командами. І це дуже приємно, що наша школа потрапила у цей проєкт, адже учнів у нас небагато. Це було дійсно круто, новий досвід", - ділиться хлопець, команда якого запропонувала план реалізації проєкту безпілотного таксі.
Наталія Хочина працює психологом у Жовківській школі №1. Побачивши у соцмережах оголошення про додатковий набір шкіл у проєкт "Leave no one behind partnership" вона залучила учнів та вчителів до голосування.
"Співпраця почалася з комунікації із адміністрацією школи, ідею підтримали. Крім того, у нас є батьківський комітет і це неймовірна потужна сила у школі. Цінною була підтримка сусідніх шкіл і всієї громади. Діти ходили містом і просили жовківчан підтримати нас. Була важливою взаємодія з усіма. Ми зібрали необхідну кількість реакцій під нашими відео у соцмережах. А далі вже наші учні навчалися у таборі підприємництва", - пригадує Наталія Хочина.
Директорка Лешнівського закладу загальної середньої освіти Марія Шаркевич розповіла, що про нову техніку для школи також мріяли усією громадою.
"У нас були комп'ютери, ноутбуки, але вони вже застаріли. Треба все оновлювати. І дуже радіємо, що ці нові ноутбуки тепер на партах нашої школи. У нас успішні, креативні і наполегливі педагоги. І це перемога спільна: учнів, випускників, батьків, односельчан. Напевно, не було людини, байдужої до цього конкурсу", - наголошує директорка.
Жовківська та Лешнівська школи за свою наполегливість та відповідальне навчання у таборах отримали комплекти ноутбуків для кабінетів інформатики.
"Комп’ютеризувати школи ми можемо завдяки підтримці Тайваню та за сприяння народного депутата Миколи Княжицького. Він переконав іноземних партнерів, що українська молодь потребує інноваційної освіти та технологій для розвитку. І не лише великі, а й менші школи можуть брати участь у проєкті. Неймовірно, коли ціла громада об’єднується для того, щоб підтримати свою школу. Так як спільно підтримали дітей у Лешневі, Жовкві. Це дуже позитивний і мотивуючий приклад", - наголосила координаторка проєкту "Leave no one behind partnership" Уляна Пак.
Проєкт у Львівській, Івано-Франківській та Полтавській областях реалізує ГО "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню. Технічне обладнання, а це комплекти ноутбуків, робототехніки, проєктори з екранами отримують 96 закладів освіти, учні та вчителі яких відповідально пройшли інноваційне навчання.
- Актуальне
- Важливе



