
У Яворівській школі сучасний кабінет інформатики: новітню методику, ноутбуки й робототехніку здобули двоє вчителів
У червні минулого року вчителі інформатики із Яворівського закладу загальної середньої освіти №2 подали заявку на участь у проєкті інноваційної освіти та комп’ютеризації "Leave no one behind partnersip / Не залишити нікого осторонь партнерства". Далі було навчання, іспити, захист проєкту в Українському католицькому університеті. Загалом 33 педагоги із Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей підвищили кваліфікацію та освоїли сучасні методики викладання STEM, робототехніки та Phyton. Тепер вчителі отримують техніку для своїх шкіл та вже самі діляться з колегами новітніми навичками й досвідом.
"Ми є частиною суспільства, яке навчається впродовж життя. Вчитель інформатики зобов’язаний постійно вчитися, адже інформаційні технології стрімко розвиваються і це кардинальні зміни", - зазначає вчителька інформатики Надія Манько. Вона вже багато років працює у школі, є співавторкою підручника з інформатики та методичних видань для педагогів. Учні Надії Манько перемагають у Всеукраїнських олімпіадах з інформаційних технологій та програмування.
"Сучасні діти за кілька хвилин набирають код за та видають готову програму, яку я раніше писала понад три години. Звісно, вони користуються штучним інтелектом і це також навичка. Моє завдання мотивувати дітей, щоб вони хотіли думати самостійно, правильно ставити цілі. Я завжди запитую: що для вас важливіше, негайно видати вчителеві відповідь, чи навчитися створювати щось своє, розуміти процес?", - наголошує Надія Манько.
Яворівчанин Юрій Мегель минулого року виборов першість серед десятикласників на обласній олімпіаді. Цього року взяв участь у Всеукраїнській онлайн-олімпіаді з інформаційних технологій. Своїми результатами задоволений, до репетиторів не звертався – каже, що у всьому йому допомагали шкільні вчителі інформатики. Високу успішність своїх вихованців вчитель Андрій Манько пояснює працьовитістю.
"Визубрити із книжок предмет інформатики не вийде, - зазначає педагог. Дитина має усвідомити цей напрям. Якщо учні цікавляться інформатикою, від вчителя їм потрібна основа, приклад, а від школи – технічно оснащений кабінет. Тоді розвивається логічне мислення, діти виконують щоразу складніші завдання і досягають результату".
Комплект нової техніки для кабінету інформатики - 16 ноутбуків, 16 наборів робототехніки та проєктор з екраном для школи привезла координаторка освітнього українсько-тайванського проєкту Уляна Пак.
"В межах проєкту на навчання в Українському католицькому університеті було відібрано по двоє вчителів інформатики із 24 шкіл. Зазначу, завдання було не легким і це було додаткове навантаження на педагогів впродовж навчального року. Вони вивчали сучасні методики, програмували роботів. До фіналу навчань дійшли 33 вчителі із 20 шкіл. Ми переконані, що тепер нова техніка буде використовуватися вчителями дуже ефективно. Багато дітей отримають максимальну користь від нашого проєкту – це нові знання, перемоги в конкурсах і впевненість", - пояснила Уляна Пак.
За словами директорки Яворівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області Оксани Бамбурової, колектив щиро заздрив колегам, які навчалися в одному із кращих університетів – в УКУ.
"У нас дуже сильні вчителі інформатики, маємо дуже високі результати. Цього року троє учнів стали призерами Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, здобули ІІ та ІІІ місця у змаганнях найвищого рівня. Інформатику у нашій школі діти вчать із 3 класу, крім того, комп’ютери використовуються й для інших предметів. Також плануємо створити лінгафонний кабінет для вивчення іноземних мов", - ділиться директорка.
Проєкт інноваційної освіти та комп’ютеризації «Leave no one behind partnership» реалізує ГО «Всеукраїнський демократичний форум». ЇЇ засновник, народний депутат Микола Княжицький, залучив підтримку для української освіти від уряду Тайваню. У результаті проєкту нові кабінети інформатики запрацюють у майже сотні шкіл Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей.
"Інтелектуальна молодь зуміє відбудувати успішну, сильну країну. Саме з технологіями ми маємо шанс бути цікавими для світу. Тому так важливо вкладати ресурси у навчання дітей, підвищувати якість освіти. Результати навчання залежать від вчителів та від комфортних умов у школах. Новою технікою, інноваційними знаннями наші партнери допомагають нам розвивати молодь і бути непереможними та впевненими у майбутньому", - наголосив Микола Княжицький.
- Актуальне
- Важливе


