
У Львові обрали претендентів – військових і цивільних медиків, волонтерів – відзнаки "Орден Святого Пантелеймона"
Регіональна рада з відзнаки "Орден Святого Пантелеймона" у Львівській області обрала претендентів на отримання цього високого звання
Про це повідомила Галина Терещук, яка є членкинею ради на громадських засадах, передає "Еспресо.Захід".
Цьогоріч обирали кращих військових і цивільних медиків, волонтерів, новаторів у медичній галузі у восьми номінаціях. У Львівській області у списку претендентів на "Орден Святого Пантелеймона" було понад 30 медиків, науковців, психологів, волонтерських організацій, тих, хто сьогодні рятує українських військовослужбовців на фронті, у госпіталях, відновлює у реабілітаційних центрах, допомагає Україні, хто працює на розвиток української медицини.
Голосуванням Регіональна рада Львівщина визначила таких претендентів на відзнаку:
"За вагомий внесок у боротьбі українського народу за свободу та незалежність (для іноземних громадян та організацій, установ)" обрано міжнародний фонд "Help Ukraine Group", який займається допомогою лікарям та онкологічним центрам по всій Україні, організацією навчальних стажувань для українських медичних працівників у сфері онкології, розробленням і поширенням освітніх медичних матеріалів у сфері променевої терапії, постачанням необхідних матеріалів і програмного забезпечення, що допоможе з більшою точністю та ефективністю проводити променеву терапію в Україні.
"Найкращий лікар – еталон професії" у цій категорії обрано Олександра Ячніка, провідного дитячого кардіохірурга, завідувача відділення дитячої кардіохірургії лікарні Святого Миколая у Львові. Лікар спеціалізується на лікуванні вроджених вад серця у дітей і проведенні складних кардіохірургічних операцій.
"Серце медицини" у цій номінації обрано військового медика Христину Омельченко, медичну сестру Львівської обласної клінічної лікарні. Вона у 2014 році долучитися до "Правого сектора". У 2022 році, коли почалась велика війна, служила військовим медиком 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді.
"Новатор року" названо Ігоря Кошівку, лікаря-фізичного терапевта, який займається відновленням бійців після поранення.
"Взірець служіння суспільству" у цій номінації рада обрала отця УГКЦ Тараса Михальчука, настоятеля Гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові. Настоятель разом із священниками не лише четвертий рік поспіль проводжають в останній путь загиблих воїнів, але опікуються більшістю родин духовно, збирають допомогу для війська і для родин полеглих воїнів, організовують численні заходи пам’яті. Львів єдине українське місто, де запроваджено міську церемонію прощання з загиблими бійцями.
"Фортеця здоров’я" серед номінантів обрано реабілітаційний центр "Superhumans Centre", як приклад державного і приватного партнерства. У цьому реабілітаційному центрі панує особлива атмосфера, створена для ветеранів. "Superhumans Centre" працює на кошти благодійників, українських, але головний донор – за межами України. Тут безкоштовно надають послуги з протезування, реабілітації, реконструктивної хірургії, відновлення слуху та психологічної підтримки. У центрі допомагають не лише військовим, а й цивільним, що втратили кінцівки через російську агресію, у тому числі дітям.
"Опора на лінії життя" у цій номінації одноголосно рада обрала військового лікаря, старшого лейтенанта Романа Риштія, який надалі продовжує службу.
"Герой медичного фронту" у цій категорії обрано Тараса Попадюка, який був активним учасником Революції Гідності, служить у добровольчому медичному
батальйоні "Госпітальєри".
"Цьогоріч Регіональній раді було досить складно обирати претендентів на нагороду. Ми дискутували щодо кожного кандидати. Претендентів подавали медичні колективи, а також ми шукали їх самостійно. Разом із колегами ми обирали кращих із кращих, які представлятимуть Львівщину у боротьбі за почесну громадську відзнаку у галузі охорони здоров'я – "Орден Святого Пантелеймона". Це найвища відомча нагорода у сфері медицини. Безперечно, кожен із номінантів – справжній герой. Їхній вклад у боротьбу за життя людей та нашу незалежність є безцінним. Пишаємося колегами, дякуємо та бажаємо перемоги кожному!", – каже голова Регіональної ради Львівщини, директор Львівського онкоцентру Олег Дуда.
Відзнака "Орден Святого Пантелеймона" є громадською ініціативою, найвищою відомчою нагорода у сфері медицини в Україні. Її спершу ініціював міністр охорони здоров’я Василь Князевич у 2009 році за благословення предстоятелів найбільших християнських церков України. Сьогодні ця відзнака стала громадською ініціативою. Пошуком і висуненням кандидатів на отримання відзнаки "Орден Святого Пантелеймона" займаються Регіональні ради в кожній області. А вже потім Національна експертна комісія з-поміж претендентів визначає кращих кандидатів і рекомендує їх Поважній раді. Кожен кандидат перевіряється за його професійними і моральними якостями. І Поважна рада, яку представляють українські діячі у медичній, культурній, громадській, журналістській, духовній сферах України, визначає лауреатів і присуджує відзнаку. Нагородження щороку відбувається у Києві у День українського медика 27 липня.
До слова, у 20223 році двох лікарів з Львівщини нагородили Орденом Святого Пантелеймона
- Актуальне
- Важливе



