На Львівщині місцеві коледжі отримали €50 тис. на відкриття майстерень

Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж та Меденицький аграрно-технологічний професійний колеж здобули 50 тисяч євро на створення майстерень типу Fab Lab

Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Це відбулось в межах реалізації Меморандуму про взаємодію та співпрацю, який підписали два заклади з Благодійним фондом "КОЛО" та Дрогобицької районною військовою адміністрацією.

Як повідомив Степан Кулиняк, голова Дрогобицької районної військової адміністрації, команда БФ "КОЛО" подала проєкт "Галицькі мейкери", що стосувався двох згаданих коледжів,  на участь у конкурсі "Makers Innovation Award". Цю програму фінансує  Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини BMZ.

Відтак, проєкт здобув перемогу та фінансування у сумі 50 тисяч євро на створення двох майстерень типу Fab Lab: майстерні будуть обладнані CNC фрезерними, лазерними станками, плазморізами та потужними 3D принтерами й додатковими інструментами.

"Це дасть можливість об'єднувати студентів, викладачів та майстрів різних спеціальностей, а також переселенців й ветеранів для спільнотворення й дослідження можливостей цифрового виробництва. Таким чином два заклади професійно-технічної освіти зможуть бути більш адаптивними в умовах війни й експериментувати з можливістю впливати на відновлення й відбудову України", – наголосив  Степан Кулиняк.

Водночас директор Меденицького аграрно-технологічного професійного коледжу Василь Лужецький зазначив:

"Ми отримаємо потужний Fab Lab простір для якісного впровадження STEAM освіти, що додасть нам рушійної сили та інноваційності, стимулюватиме молодь до досліджень робототехніки та цифрового розподіленого виробництва. І, головне, реалізація такого проєкту матиме і соціальний вплив – це формування нового наративу для профтеху – місце інновацій, у якому престижно навчатися".

Довідково. У жовтні 2023 року в Україні стартувала нова ініціатива "Makers Innovation Award" (MIA). Це складова більшого проєкту TOLOCAR. MIA має на меті підтримувати інноваційну екосистему в Україні, особливо спільноту виробників, надаючи можливості для розробки та обміну інноваційними.

TOLOCAR – проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки HIWW та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Fab lab (англ. Fabrication laboratory) – це невелика майстерня, яка пропонує учасникам можливість виготовляти необхідні їм деталі на верстатах з ЧПЗ. Зазвичай fab lab обладнана набором універсальних інструментів, керованих з комп'ютера і ставить завдання дати можливість зробити "майже всі" з "практично нічого".

Читайте також: На базі Львівської політехніки запрацює масове виробництво гідрогелевих пов’язок для загоєння ран