Львівська обласна рада розірвала меморандум з благодійним фондом Гринкевича

Львівська обласна рада розірвала меморандум з фондом "Благодійний фонд HOPE.UA", представником якого є скандальний бізнесмен Ігор Гринкевич, якого підозрюють у розкрадені грошей призначених для ЗСУ

Про це повідомив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, передає "Еспресо.Захід". 

"Тристоронній меморандум між Львівська обласна державна адміністрація, благодійним фондом HOPE.UA, представником якого є Ігор Гринкевич, та Львівською облрадою ми підписали на початку листопада. HOPE.UA зобовʼязувався відреставрувати одне з приміщень КЗ ЛОР "Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу". У ньому, шляхом реорганізації, мав бути створений обласний центр соціальної реабілітації дітей, де фахову допомогу мали б отримувати діти з посттравматичним стресовим розладом або з травмою війни", - написав Юрій Холод.

Читайте також: Замість якісного одягу для ЗСУ - автівки та нерухомість: деталі схеми львівського бізнесмена, якого впіймали на хабарі посадовцю ДБР

Він додав, що реставраційно-ремонтні роботи на 70% мав профінансувати "HOPE.UA", який сподівався залучити для цього грант у розмірі 4 млн доларів від донора з Нідерландів.

"За умовами фінансування від міжнародних донорів, у будь-якій заявці має бути юридично правильно вказано, на яких підставах благодійний фонд може здійснювати роботи у вказаному приміщенні, відтак форма меморандуму для цього є оптимальною. Наприкінці грудня 2023 року, відразу після оприлюднення скандальних фактів про Ігора Гринкевича у ЗМІ, ми скерували фонду HOPE.UA офіційного листа від Львівської обласної ради з проханням надати нам чіткий календарний план робіт, які фонд планує здійснити на об’єкті. Для відповіді фонд мав у своєму розпорядженні більш ніж достатньо — 14 календарних днів. Інформації ми так і не отримали. До того ж, як відомо, 29 грудня Гринкевича затримали працівники ДБР, бо зʼясувалося, що скандальна родина львівського бізнесмена наживалася на закупівлях для Міноборони. Зважаючи на всі ці факти, віднині меморандум є розірваним з нашого боку в односторонньому порядку. Правову оцінку діям згаданих осіб надасть суд, проте з боку Львівської обласної ради вважаємо за правильне: не мати нічого спільного", - відзначив Юрій Холод.

Читайте також: Справа Гринкевичів: Львівську ОВА закликають розірвати договори, пов'язані з організаціями корупціонерів

Що відомо про бізнесмена Гринкевича 

Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім'ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.

Згодом стало відомо, що пов’язані з Гринкевичем компанії постачали Міноборони бронежилети й шоломи за завищеними цінами. 

Варто відзначити, що голова Львівської ОВА відмежувався від імовірних протиправних дій бізнесмена.

Заступник міністра оборони України Віталій Половенко у вівторок, 9 січня, повідомив, що міністерство розірве договори з компаніями, які пов'язані з Гринкевичами: їх підозрюють в махінаціях з закупівлями на 1,5 мільярда гривень