У Львові успішно прооперували хлопчика з рідкісною патологією носа 

Львівські медики успішно видалили 5-річній дитині із Самбора дермоїдну кісту носа, яка трапляється з частотою 1 на 40 тисяч дітей

Про це повідомив Центр дитячої медицини - лікарня "Охматдит", інформує Еспресо.Захід

Отоларингологи Центру дитячої медицини - лікарні "Охматдит" прооперували ринопластичним методом 5-річного хлопчика із Самбора на Львівщині з рідкісною патологією, яка трапляється з частотою 1 на 40 тисяч дітей. Мова про дермоїдну кісту носа. Здебільшого такі кісти проявляються на першому році після народження дитини або у старшому віці, деформуючи зовнішній вигляд.

Як розповіли у лікарні, у 5-річного Олексійка дермоїдна кіста була досить великою та розташованою у ділянці перенісся, над лівою орбітою (біля ока), на спинці і під кістками носа. Вперше хлопчика прооперували у віці 1-го рочку лікарі іншої лікарні. Однак тоді кісту видалили лише частково. Цього разу спеціалісти "Охматдиту" забрали кісту повністю зі спинки та під кістками носа. Операція минула успішно.

"Дермоїди - це порожнини, або норицеві ходи, вистелені епітелієм із різноманітними додатками шкіри, включаючи волосяні фолікули, сальні та потові залози, - пояснюють медики. -  Кіста поступово збільшується, деформуючи навколишні тканини. Залежно від розміщення  та поширення вона може зумовлювати лише косметичний дефект, але в деяких випадках може мати внутрішньочерепне поширення та спричиняти загрозу для життя людини".

За словами отоларинголога Романа Новосільського, який оперував дитину, ринопластичний метод - суттєво складніший, але він не залишає помітного шраму у дитини.

"Ми консультувалися з різними лікарями від народження, - слово мамі Олексійка Мар'яні. - Спершу нам лікарі казали, що воно само розсмокчеться. Але воно ще більше набрякало. Тому в віці 1 рік зробили першу операцію. А зараз другу, аби кісту забрати вже повністю" 

Від 2016-го року в Центрі дитячої медицини - лікарні "Охматдит" прооперували 14 дітей з дермоїдними кістами. Наймолодшому пацієнту - 1 рік. 4 втручання зробили після операцій в інших клініках. Після втручань діток спостерігають протягом 7-ми років, рецидивів немає.