
Скандальне приміщення у центрі, де була книгарня: депутати не підтримали заклики Садового обирати "між повагою до моралі та до права власності"
Депутати Львівської міськради не підтримали декларативну ухвалу щодо умовної передачі у власність громади приміщення на просп. Шевченка, де раніше була книгарня, а зараз – магазин азійських товарів
Відповідне рішення обговорювали на пленарному засіданні Львівської міськради 2 квітня, інформує "Еспресо Захід".
Відтак йдеться про декларативну ухвалу щодо надання згоди на передачу у комунальну власність приміщення на просп. Шевченка, 8, яке законним способом приватизували. Як зазначили на сесії, таке рішення лише покаже позицію міськради та не матиме жодного юридичного впливу.
Суперечка, яка тривала близько 30 хв, розпочалась у зв’язку з тим, що новий фактичний власник приміщення придбав його на законних підставах, а зараз займається продажем товарів з Азії, а не книг, як того вимагає мораль.
Як зазначив міський голова Андрій Садовий: "Є моральний аспект. Тобто міська рада дозволила приватизацію виключно як книгарню, продавши приміщення, яке є набагато дорожчим, за 11 тис. грн у 2001 році. Ми вступили в переговори з новим власником, аби він відновив функціонал книгарні, і він над цим думає. Якщо ми затвердимо ухвалу, то це буде певний аргумент для цих переговорів, адже наша кінцева мета – аби в цій локації продавалась книжка. Як знайти соломонове рішення? З однієї сторони є право власності, яке ми поважаємо, а з іншої – моральний аспект".
Фото: Google Maps
Надалі депутатка Оксана Маруняк додала, що у соцмережах пишуть, що у цьому магазині продають "китайські труси" і запитала, чим саме там таки торгують. Однак заступник міського голови Андрій Москаленко відповіді надати не зміг.
"В 2001 році міськрада прийняла рішення про продаж приміщення за смішні гроші. Далі його придбав новий власник. Фактично, ми зараз кпинимо його за не дуже обдуману покупку. У тому рішенні було чітко сказано про те, що книгарня там має бути два роки, але зараз ми про це чомусь мовчимо. А зараз добровільно-примусово ми намагаємось забрати приміщення, чи зробити те, що ми там хочемо. А людина законно набула його і торгує там незабороненими товарами", – відповіла на це Оксана Маруняк.
Також депутатка Уляна Пак вказала, що така ухвала буде нікчемною, адже умови рішення 2001 року були виконані, і книгарня функціонувала не 2, а більш як 20 років. Також вона підмітила, що це буде популізмом.
"Ми говоримо про те, що будемо витрачати кошти з міського бюджету на купівлю цього приміщення. Давайте на вул. Міцкевича купимо велике приміщення. Там теж колись була чудова книгарня, а зараз там крутий магазин брендового одягу. Якщо так цінуємо книги, то давайте робити це по повній програмі", – додала депутатка.
Також депутат Любомир Мельничук наголосив на тому, що вони перебувають у Львові, а відтак книгарні мають мати більше підтримки, аніж інші бізнеси.
На це Андрій Садовий запропонував прийняти цю ухвалу з правками, якими відновити діяльність книгарні, а у разі неможливості такого – викупити приміщення, аби зробити це.
Також Андрій Дячишин додав, що при прийнятті рішення у 2001 році, за яким приміщення продали за 11 тис. грн лише з умовою дворічного забезпечення функціонування книжок, на засіданні ради був присутній і Андрій Садовий.
Також Оксана Маруняк додала, що ухвала з правками, які запропонував Андрій Садовий – це тиск авторитетом.
"Ми даємо сигнал іншим підприємцям, що до будь-кого з них в один день можуть прийти й розповідати, що їм робити, маніпулюючи моральністю. ЛМР не має монополії на мораль", – підкреслила депутатка.
Після цього відбулось голосування – рішення не прийняли у зв’язку з недостачею голосів.
- Раніше стало відомо, що у Львові на проспекті Шевченка у приміщенні, яке колись передали в приватну власність для функціонування книгарні, відкрили магазин азійських товарів. Деталі скандалу – у матеріалі.
- Актуальне
- Важливе




