
Роботи і знання як "суперсила": тайванський проєкт заохочує школи до інноваційної освіти
Майже сотню шкіл Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей залучено до участі в українсько-тайванському проєкті "Leave no one behind partnership". Мета проєкту – інноваційна освіта для вчителів та для старшокласників
Вчителі інформатики із 20 закладів освіти підвищили кваліфікацію в УКУ, а підлітки із 71 школи вже взяли участь у таборах підприємництва та інновацій. Проєкт триває і ще однією важливою його складовою є комп’ютеризація кабінетів інформатики у школах. Як це відбувається, розповідають вчителі, учні та організатори.
"Школи, учні та вчителі яких дотрималися умов нашого проєкту, відвідували навчання, поступово отримують комп'ютерну техніку, або набори робототехніки. Залежно від того, що їм більш потрібне - робототехніка, чи ноутбуки, а також проєктори з екранами. 46 закладів освіти - учасники таборів підприємництва, вже отримали комплекти сучасного обладнання", - розповіла координаторка проєкту "Leave no one behind partnership" Уляна Пак.
Під час таборів підприємництва старшокласники вивчають канву бізнес-моделі, проводять ділові переговори, генерують ідеї власного бізнесу та командами захищають проєкти. За словами Уляни Пак, чимало з учнівських бізнес-ідей мають особливу місію і соціальний ефект. Це не лише про прибуток, а й про вплив на суспільство, про взаємодію та соціальну відповідальність.
"Коли ми привозимо техніку у школи, то запрошуємо на зустріч школярів. Щоб усі знали, що завдяки їхнім старанням школа отримала таку техніку. Потрібно бути активними, залученими, небайдужими і шукати, використовувати будь-яку можливість. Окрім того, ми розповідаємо, що саме ця техніка і це навчання - подарунок від народу Тайваню, який допомагає нам вистояти і розвивати молодь", - підсумовує координаторка проєкту.
Нещодавно по 10 наборів робототехніки за участь у проєкті отримали середня загальноосвітня школа №34 ім.Маркіяна Шашкевича та ліцей "Львівський" Львівської міської ради.
"Зараз не так багато можливостей забезпечити школу сучасною технікою. Ми у школі маємо два комп’ютерні класи і вже три роки навчаємо робототехніки. Для початкової школи ми закупили набори роботів. А тепер, отримавши 10 нових сучасних комплектів, зможемо навчати цього предмету й старших учнів", - розповіла директорка середньої загальноосвітньої школи №34 ім. Маркіяна Шашкевича Ольга Філіпішина.
У школі вже реалізовується проєкт соціального підприємництва. Учні займаються виготовленням сухофруктів. Досвід у таборі підприємництва доповнив їхнє уявлення про розвиток власної справи.
"Ми розробили ідею етнічного кафе з напрямком в стилі джазу, а водночас це й громадська організація зі своїм молодіжним центром. Якщо в майбутньому будуть ресурси та можливості, то я б таке з радістю зробив не лише в Україні, а й в інших країнах. Щоб це було місце для української молоді, котра могла б прийти і цікавитись українською культурою. У кожного в таборі були свої унікальні ідеї, свій напрямок", - розповів старшокласник Данило Гринько, який приїхав до Львова із Запоріжжя.
Півтора року хлопець жив за кордоном, в Іспанії. Він пригадує, як у тамтешній школі діти вивчали робототехніку, працювали з мініроботами. А за комп’ютерами вчилися програмувати чипи цих роботів, щоб вони їздили по колу, виконували різні рухи. Хлопець сподівається, що й у його львівській школі багатьох школярів зацікавляться таким предметом.
"Я вважаю, що додаткове навчання, таке як було у таборах підприємництва, поза школою - це підготовчий етап до майбутнього кожної людини. Можливо, хтось захоче виробляти свої продукти чи надавати послуги. А хтось захоче створити свій бізнес, де можна буде щось робити і за це отримувати гроші. Ми не знаємо, що нас очікує, наприклад, завтра, післязавтра. І отримати такі знання дуже корисно, а крім знань ми для школи маємо подарунок - робототехніку", - наголошує десятикласник Дмитро.
Проєкт "Leave no one behind partnership" реалізує громадська організація "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню. Також проєкт підтримує народний депутат Микола Княжицький. Він щоразу наголошує, як важливо створити комфортні та якісні умови для навчання дітей в Україні. Щоб молодь залишалася жити і працювати у своїй країні, робила її економічно спроможною та розвиненою.
"Роботи - наша "суперсила", дрони зараз допомагають перемогти на фронті: у повітрі й на морі. Дуже важливо, щоб діти розуміли як працює техніка, вміли складати роботів. Наші партнери із Тайваню зацікавлені, щоб ми встояли в цій війні, бо інакше під загрозою буде демократія та свобода у світі, - наголосив Микола Княжицький, – Наш спільний проєкт відрізняється тим, що він складний і багатогранний. Справа не в тому, щоб лише роздати роботи або комп'ютери, а в тому, щоб залучити дітей і викладачів до спільної роботи, до побудови мереж спілкування, до навчання. І тим, хто вдало вчиться, ми допомагаємо розвиватися далі, надаючи комп'ютери і робототехніку. А найголовніше - діти беруть участь
у спільних проєктах з однолітками з інших шкіл і створюють простір інноваційного розвитку, який, очевидно, має перспективу".



- Актуальне
- Важливе



