На фасаді Львівської академічної гімназії встановлять меморіальну таблицю Андрію Парубію
У Львові погодили встановлення меморіальної таблиці Андрію Парубію на фасаді Львівської академічної гімназії при Національному університеті "Львівська політехніка" на вулиці Степана Бандери, 14
Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет міськради.
Меморіальну таблицю встановлять на честь Героя України, громадського діяча, політика та колишнього Голови Верховної Ради України, який навчався у Львівській академічній гімназії.
Замовником проєктування, виготовлення та встановлення таблиці визначили Львівську академічну гімназію при НУ "Львівська політехніка". Заклад також має організувати урочисте відкриття пам’ятного знака та після встановлення взяти його на баланс.
Перед цим питання погодили з офісом охорони культурної спадщини.
Це вже друга меморіальна таблиця вбитому Андрію Парубію таблиця. Раніше пам’ятний знак політику відкрили на вулиці Єфремова.
Андрій Парубій — видатний український політик та громадський діяч, народний депутат України кількох скликань. У період з 2016 по 2019 роки очолював Верховну Раду України. Свого часу він був випускником саме Львівської академічної гімназії — одного з найстаріших та найпрестижніших навчальних закладів міста.
30 серпня 2025 року політика було вбито у Львові внаслідок вогнепального поранення, після чого 1 жовтня 2025 року йому посмертно присвоїли звання Героя України. За підозрою у скоєнні злочину правоохоронці затримали виконавця Михайла Сцельнікова, який наразі перебуває під вартою, судовий процес у справі триває.
- У Львові біля будівлі обласної ради з'явилася площа Андрія Парубія
- Актуальне
- Важливе