
Львів'ян запрошують відвідати виставку про білорусів, які підтримували Україну в російсько-українській війні
Окремий розділ присвячено білоруському протистоянню російській військовій агресії в Україні, яка почалася, в тому числі, з території Білорусі
Про це "Еспресо.Захід" повідомив керівник БФ "Вільна Білорусь" Аляксєй Францкевіч.
У Львові відбудеться урочисте відкриття виставки "Історія білоруського спротиву", присвяченої майже 30-річному опору білорусів диктатурі у своїй країні та спробам приєднати Білорусь до Росії, а також тому, як білоруси всередині країни зупиняли просування російських військ в Україну після початку повномасштабного вторгнення та підтримували Україну в російсько-українській війні.
Захід відбудеться 3 квітня 2025 року о 15 годині в Домі Вільної Білорусі та музеї "Вільна Білорусь з Україною в серці" у Львові за адресою вул. Клепарівська, 21.
На події будуть присутні білоруські добровольці, які воювали у складі Збройних сил України та безпосередні учасники різноманітних історичних подій у Білорусі. На виставці будуть представлені стенди в тематичних розділах, які відображають різні етапи боротьби білорусів, конкретні історичні події, спрямовані на протидію поглинанню Білорусі Росією, ліквідацію диктаторського режиму, демократизацію білоруського суспільства.
Читайте також: "Людям цікаво порівнювати дві мови": як білоруська діаспора проводить курси білоруської у Львові
"Окремий розділ присвячено білоруському протистоянню російській військовій агресії в Україні, яка почалася, в тому числі, з території Білорусі: відомим "рейковим партизанам", добровольцям, які проривалися з Білорусі в Україну, аби приєднатися до лав Збройних Сил України, людям, які виходили на акції протесту проти надання території Білорусі для повномасштабного вторгнення Росії в Україну", - розповів Аляксєй Францкевіч.
На виставці також представлять особисті речі білоруських політв’язнів, тюремний одяг зі спеціальними кольоровими бирками, які режим Лукашенка використовує для ідентифікації "політв’язнів", артефакти, які використовували під час різних подій, коли білоруси чинили опір ворожому режиму у своїй країні, література, заборонена в Білорусі.



- Актуальне
- Важливе





