
Історик В’ятрович розповість студентам УКУ у Львові про книгу, яка базується на секретних документах КГБ
У вівторок, 18 березня, у Студмістечку УКУ історик Володимир В’ятрович прочитає лекцію "Ворожі архіви/Enemy archives. Історія однієї книги в інформаційній війні"
Про це повідомила промоутерка Галина Гузьо.
Книга "Ворожі архіви. Радянські протиповстанські операції та український націоналістичний рух", яка базується на фактах та документах із розсекречених архівів КГБ, розповідає західній аудиторії про особливо міфологізовані совєтською пропагандою сторінки українсько-російських відносин.
Історик, дослідник історії Другої світової війни та українського визвольного руху, д-р Володимир В’ятрович, який представлятиме книгу, є одним із її співавторів.
"Тут зібрано 161 раніше секретний документ з архіву Служби безпеки України: матеріали УПА та ОУН, конфісковані совєтськими спецслужбами, та документи самого НКВД-КГБ, де йдеться про боротьбу із українськими повстанцями. Праця готувалася понад десять років. Ще одним з її співавторів є канадський історик, д-р Любомир Луцюк, який досліджує українське питання в зовнішній політиці США та Великої Британії, а також проблеми українських мігрантів після Другої світової війни", – йдеться у повідомленні.
Англомовне джерельне видання "Ворожі архіви/Enemy archives", опубліковане канадським університетом та визнане кращою джерельною книгою Американською асоціацією бібліотек 2022-23 років.
На лекції Володимира В’ятровича в УКУ 18 березня йтиметься про те, як пропагандистська спецоперація розгорнулася довкола однієї книги про український визвольний рух 1940-50-х років.
"Історія та інтерпретації Другої світової війни досі впливають на порядок денний глобальної політики щодо України та нашої війни за незалежність. Для українців важливо не залишатися в тіні "великого брата", вийти поза насаджені пропагандою та звичкою кліше. Але проти українських зусиль потужно працює російська пропаганда", – вказав історик Володимир В’ятрович.
Відтак зустріч відбудеться на вул. Козельницька, К-2, аудиторія "Світлиця". Початок лекції – 14:00.
- Нещодавно у Львові презентували віртуальний музей Романа Шухевича.



- Актуальне
- Важливе




