Новий закон про е-квиток замінив ще постанову УРСР про регулювання квитків, – Товстига

26 січня парламент підтримав за основу законопроєкт, що прирівнює електронний квиток у міському електричному й автомобільному транспорті до паперового.

Як пояснив у коментарі "Еспресо.Захід" транспортний експерт, голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига, проєкт Закону зареєстровано за №5705 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних квитків на автомобільному та міському електричному транспорті". Він вводить поняття "е-квитка" і декларує, що орган центральної влади має затверджувати інформацію для квитків (замість постанови УРСР).  

"У Цивільному кодексі України зазначено, що укладення договору перевезення пасажира та багажу підтверджується видачею відповідно квитка та багажної квитанції, форми яких встановлюють відповідно до транспортних кодексів (статутів). Постановою Верховної Ради України від 12 вересня 1991 р. № 1545-XII "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" встановлено, що до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти  законодавства  Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України. Окрім цього, на сьогодні розвинулись електронні форми оплати послуг, тому є доцільність привести у відповідність законодавство", – каже Святослав Товстига.       

Читайте також: У Львові е-квиток запустили, а валідатори не працюють. Фото

Законопроєкт передбачає внести зміну до частини другої статті 910 Цивільного кодексу України, щоб визначити поняття електронного квитка на рівні з паперовим квитком,  щоб він був підставою для укладення договору перевезення пасажира та багажу. 

"Також передбачається поняття "електронний" квиток до Закону України "Про міський електричний транспорт" та Закону України "Про автомобільний транспорт". Окрім цього, мова про затвердження реквізитів та інформації для квитків. Передбачено, що ці повноваження закріплюються за центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту", – зазначає експерт. 

Цікаво, що 2016 року був прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду", який фактично ліг в основу запровадження електронного квитка. Однак, як уточнив Святослав Товстига, тоді про поняття е-квитка чи оплати Paypass  не йшлося, бо такої системи ще не використовували. 

"Новий закон – це виправдана річ. Однак можна було просто внести зміни в попередній закон і назвати його з доповненням. Але законодавці вирішили в такий спосіб попіаритися, назвавши зміни новим законом", – вважає Святослав Товстига.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.