До 1,5 тис. євро з автобуса: на Закарпатті митників викрили на систематичних поборах з перевізників

Правоохоронці ліквідували масштабну корупційну схему на митному посту "Тиса" Закарпатської митниці, який займався систематичними "поборами" з перевізників

Про це повідомили у Службі безпеки України, передає "Еспресо.Захід".

За даними спецслужби, "на гарячому" затримано 5-х посадовців пункту пропуску "Чоп-Захонь", які фактично сформували злочинну групу та обклали "даниною" водіїв міжнародних перевезень.

"З кожного автобуса фігуранти вимагали до 1,5 тис. євро. За цю суму чиновники обіцяли перевізникам не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення іноземних товарів, які завозили в Україну. За одну зміну посадовці "пропускали" через схему до 50 автобусів. У разі відмови платити хабарі, посадовці погрожували затримкою формальних процедур та арештом вантажу з подальшою його конфіскацією", - йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Співробітники СБУ поетапно задокументували декілька фактів вимагання грошей з перевізників. В ході обшуків за адресами проживання і на території митного посту правоохоронці виявили великі суми готівки та документи, які свідчать про незаконну діяльність.

В Офісі генпрокурора уточнили, що працівники відділу митного оформлення митного поста "Тиса", а також державні інспектори управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Закарпатської митниці систематично одержували від водіїв рейсових автобусів хабарі. Сума з одного автобусу сягала від 800 до 1400 євро за безперешкодне ввезення вантажу, який слідує без супроводу з Італії на територію України.

Фото: СБУ

П’ятьом затриманим митникам оголосили підозру в одержання неправомірної вигоди службовою особою вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 28 та ч. 3 ст. 368 ККУ), ще двом фігурантам – одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 ККУ). Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Наразі триває розслідування для встановлення обставин злочину та притягнення до відповідальності всіх винних осіб. 

Фото: СБУ

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.