Ніякого рейдерства. В Митрополичих садах у Львові – планові навчання Держспецзв’язку

Відпрацьовувалась комунікація ДСЗУ та Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів головний інженер Львівської філії Концерну Василь Пилипів.

"Держспецзв’язок у рамках своєї діяльності планував навчання з Концерном РРТ. Подібні заходи вже відбулися на Високому Замку, у Красному і ще на багатьох наших об’єктах. Планувалось і на вулиці Листопадового чину у Львові. І через це виникло непорозуміння", – зазначив інженер.

Він зазначив, що хоч зараз на нашій території мирний час, але держава у стані війни і держзв'язок критично необхідний:

"Всі зараз говорять про територію спадщини ЮНЕСКО, про рекреаційні зони, але, не дай Бог, щось стається і кожен має свої завдання і обов’язки. І ми їх якраз пропрацьовували".

Василь Пилипів також додав, що в них із церквою вже були дискусії щодо цієї території, і цим, вочевидь, викликана така реакція. Проте об’єкт і надалі має залишатися тут.

"Ця територія має значення для нашої діяльності, адже вежі колись будували на панівних висотах, і місце під них обирали не просто так. Для держспецзв’язку воно важливе, а ми в цьому випадку відпрацьовували з ними комунікацію".


Фото: фейсбук-сторінка Павла Дроздяка

Читайте також: Святкові концерти, вистави та літургії: як Львів відзначатиме 20-річчя візиту Івана Павла II (повна програма)

Тим часом в УГКЦ ці дії розцінили як "рейдерське захоплення". 22 червня речник Львівської Архиєпархії УГКЦ Павло Дроздяк написав на своїй facebook-сторінці, начебто відбуласа "спроба рейдерського захоплення Митрополичих садів" зі сторони Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

"Прикро, що до реалізації цих планів використовують військовослужбовців і машини військової спецтехніки в час, коли країна перебуває в стані війни. Незрозуміло, чому до цього часу Концерн не проводив жодних активних дій, але аж тепер ця територія стала такою стратегічною? Можливо, комусь не до вподоби, щоб це  місце стало відкритим для гостей і громади міста, адже ділянка в центральній частині.

Земельна ділянка є під охороно ЮНЕСКО і ухвалою сесії Львівської міської ради від 4 вересня 2020 року була надана в постійне користування Церкви", - написав Павло Дроздяк, зауваживши, що на цій ділянці встановлене обмеження на капітальне будівництво та огородження.

"Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ отримала земельну ділянку для обслуговування нижніх Митрополичих садів та прилеглої території комплексу собору Святого Юра і влаштування парково-рекреаційної зони загального користування", – додав він.

До слова, цими днями в місті тривають святкування з нагоди 20-ї річниці візиту Святого Івана Павла ІІ до Львова.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.