"З економічної точки зору немає жодного сенсу у переведенні годинників двічі на рік", – Новак

На думку голови Комітету економістів України Андрія Новака це лише створює великі проблеми для логістики.

"На побутовому рівні, якщо ми раніше вимикаємо світло ввечері, то зранку раніше його вмикаємо. Але побутовий споживач – це не основний споживач. Основний споживач електроенергії – це промисловий споживач. Так от, у промисловості найбільш енергозатратні виробництва працюють 24/7. Тобто у них виробництво є безперервним. Це – металургія, це – хімія, це - хлібокомбінати. Вони працюють безперервно у три зміни. Для них усіх абсолютно не мають значення ці переведення годинників двічі на рік. Тобто з економічної точки зору у цьому немає ніякого сенсу. Це ще такий пострадянський синдром, один із тих, що у нас ще досі залишився, і я думаю, що нам його треба якомога швидше позбутися", - наголосив в ефірі програми "Головне" телеканалу "Еспресо" економіст, передає "Еспресо.Захід".  

Нагадаємо, депутати Верховної Ради підтримали у першому читанні законопроєкт про скасування переходу на літній і зимовий час, а у другому його розглянуть у п'ятницю, 19 березня. Після того, як закон набуде чинності Україна залишиться жити у зимовому часі. В ЄС ідею з відмовою від сезонного часу обговорили публічно. В обговоренні взяло участь 4,6 млн. громадян ЄС. Більшість висловилася за скасування переведення годинників. Ті країни, які відмовляться від переходів на літній і зимовий час востаннє переведуть годинники у жовтні 2021 року.

"Є неузгодженість спеціалістів, які радять президенту (команді президента чи Офісу президента) (на якому часі залишитися. – Ред.). У будь-якому випадку, якщо ми прямуємо (а це навіть на рівні Конституції затверджено) до євроінтеграції, то, очевидно, ми повинні приймати європейські правила гри, у тому числі принципи часоутворення", - зазначив Андрій Новак.

На його думку, нічого, крім додаткових великих проблем для логістики переведення годинників двічі на рік (на годину вперед, а потім на годину назад) не дає. "Нам треба просто прийняти європейські правила і не гратися з цим пострадянським синдромом переведення годинників, який уже став елементом політичної боротьби (щоб "відірватися від Кремля"). Крім того, щоб "відірватися від Кремля", що дійсно нам треба робити, це мати елементарну логіку. А логіка підказує, що у цьому абсурдному переведенні годинників двічі на рік, вперед і назад немає жодного економічного чи соціального сенсу", - підсумував експерт.  

Усі попередні випуски програми "Головне" можна переглянути тут.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.