У Львові обговорюють закони про місцеве самоврядування

Обговорення відбувається напередодні голосування у другому читанні важливих законопроєктів, що регламентують децентралізацію.

Перед початком заходу "Місцеві громади: нове законодавство – нові можливості" відбувся брифінг, інформує кореспондент "Еспресо.Захід".

У ньому взяли участь перший заступник міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, депутат Верховної Ради України Дмитро Гурін та депутат Львівської обласної ради Володимир Квурт.

В'ячеслав Негода наголосив на тому, що місцеве самоврядування та державні адміністрації працюють за законодавством, яке не відповідає сьогоденню. Він наголосив, що метою заходу є обмін думками щодо необхідних змін, від яких залежить успіх реалізації реформ, між представниками чотирьох карпатських регіонів та центральною владою.

"Якщо торік ми завершили процес формування фундаменту децентралізації, громад і районів, то тепер маємо на цих фундаментах вибудувати нову систему місцевої влади, в першу чергу, ефективні органи місцевого самоврядування. А друге завдання – сформувати виконавчу вертикаль. Щоб все ефективно працювало, необхідно швидко прийняти потрібні закони", - відзначив В'ячеслав Негода.

Як наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький, реформа децентралізації покликана, перш за все, дати громадам ще більший ресурс для їх розвитку. Мета – вибудувати спроможні і самодостатні території.

"Торік ми перейшли до активної фази реалізації реформи децентралізації. В нашій області створено 73 громади. Дякую людям, які розуміють – це єдиний правильний, європейський шлях до розвитку країни. Так, він дуже непростий, і зараз є цілий пласт проблем, які треба вирішувати на законодавчому рівні. У парламенті працюють над змінами до низки законів, які повинні врегулювати діяльність органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації, інституту старост тощо. Йдеться також і про зміни щодо наповнень місцевих бюджетів – збільшення коштів, які можуть залишатися в громадах через податок на доходи фізичних осіб, врегулювання всіх питань правонаступництва майна. Землі поза межами населених пунктів також мають бути передані громадам. Бо це їхній ресурс, їхня можливість для розвитку", – зазначив очільник області.

Голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Володимир Квурт зауважив, що спільні дискусії щодо проблемних питань між практиками самоврядування з різних областей дуже корисні, адже їхня мета – творення спроможних багатих громад.

"За кожною реформою стоїть проста людина, її інтерес. Головне не забувати про це. Успішна громада – запорука успіху держави. Маємо сформувати вдалу ефективну модель держави, щоб кожен громадянин відчув якісні зміни в житті своєї громади та країни загалом", - додав Володимир Квурт.

Участь в обговоренні перспективи змін до законодавчого поля беруть також народні депутати України Олег Синютка та Галина Васильченко, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак,  представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада у першому читанні проголосувала два закони, які покликані створити правове поле для нового адміністративного устрою після місцевих виборів. Йдеться про Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації". Таким чином, влада доробляє те, що мала здійснити ще до проведення місцевих виборів у жовтні минулого року. Обидва закони викликали бурхливе обговорення і потребують доопрацювання перед другим читанням.

Частина депутатів, серед яких і Микола Княжицький, вважають, що ці закони нівелюють основні ідеї децентралізації.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.