У ЛМР ліквідують низку комунальних підприємств, які не приносять користь місту

Зараз кожне ЛКП представляє звіт та стратегію розвитку, після аналізу яких буде ухвалено рішення щодо доцільності існування кожного з них.

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" розповів депутат Львівської міської ради Юрій Мартинюк.

Він зазначив, що поки немає спільної позиції щодо цього питання – все на стадії обговорення. Але усі розуміють, що діяльність комунальних підприємств (ЛКП) не є нормальною.

"Ці підприємства мають виконувати одну з двох важливих функцій: або забезпечувати соціальну складову, або заробляти кошти у бюджет. Та ситуація складається по-іншому. І ми бачимо, що низка підприємств, які в ринкових умовах є прибутковими, у нас працюють навіть у збиток. Або діють свідомо на межі мінімального прибутку. Ніби і з бюджету коштів не беруть, але й не заробляють. Та насправді вони не платять оренду за приміщення, не платять за комунальні послуги. Тобто стоїть питання, наскільки вони ефективні, якщо навіть в таких "тепличних" умовах не здатні приносити прибуток для міста.

Щодо тих ЛКП, які виконують важливі для міста соціальні функції, то питання контролю за ними також важливе. Всі ми знаємо, що дотування є значним, а контролю за використання цих коштів немає. Ще важливий момент, що на ці потреби йдуть кошти з бюджету розвитку, але використовуються вони не для розвитку насправді, а для банального проїдання. Тобто тут виконавча влада просто дурить львів'ян не називаючи речі своїми іменами. В розумінні, що замість розвитку ми дотуємо стагнаційні процеси, або латання боргових ям", - зазначив депутат.

Тому депутати зараз ставлять перед собою завдання провести аналіз роботи усіх ЛКП на предмет доцільності їх існування, відсутності дублювання їх функцій та потреби у дотаціях.

"Ми розробляємо ухвалу про розмежування повноважень і у ній спробуємо уникнути дублювання функцій між управліннями та ЛКП. Зараз представники виконавчої структури пояснюватимуть і доводитимуть необхідність деяких комунальних підприємств. Тобто мають довести, чи ці підрозділи надають важливі для міста послуги, чи приносять прибутки. І вже після цього прийматимемо рішення щодо доцільності їх існування.

Що цікаво, фактично жодне з комунальних підприємств не подало нормального звіту про роботу, я вже не кажу про те, щоби вони мали стратегію розвитку на короткострокову чи довгострокову перспективу. Ми отримали хіба статистику про їх роботу. Натомість не бачимо документів про стратегічне планування та виконання цих показників", - пояснив Юрій Мартинюк.

Після того, як відбудеться ревізія роботи ЛКП, депутати прийматимуть рішення, як ними найкраще управляти. В цьому контексті зараз обговорюються варіанти зі створенням наглядових рада чи холдингів.

"Однозначно, повний аналіз роботи ЛКП ми не встигнемо провести до найближчого пленарного засіданні і навіть на цій сесії, але до наступної він точно вже буде готовий. Зараз ми разом з виконавчими органами маємо виробити спільну позицію, яка полягатиме в тому, щоби покращити ефективність роботи підрозділів міської ради", - додав політик.

Відзначимо, депутат Львівської міської ради Роман Федишин заявив, що ЛКП приносять бюджету втрати у 2 млн гривень у день! Тому пропонує реорганізацію їх управління, ввівши наглядові ради або холдинги.

Нагадаємо, нова каденція депутатів Львівської міської ради вже зробила низку кроків у напрямку суттєвої зміни системи управління містом та перерозподілу повноважень між депутатським корпусом та виконавчими органами, підпорядкованими міському голові.

Вже прийнято нові регламент роботи та структуру ради, які набудуть чинності з травня цього року. Також депутати проголосували за нове положення роботи постійних депутатських комісій. Окрім цього зараз розглядається низка змін для дерегуляції роботи міської ради, зокрема зменшення кількості віз на ухвалах, що йдуть на голосування, а також передачі повноважень з видачі містобудівних документів від виконкому до головного архітектора.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.