"Вакцинуватися від COVID-19 у приватній клініці можна буде не раніше липня", - Іванченко

Вакцинація від коронавірусу на Львівщині триває вже другий тиждень.

У четвер, 25 лютого було провакциновано 50 медичних працівників Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. У п’ятницю, 26 лютого – 80 медиків 8-ої міської клінічної лікарні. Вчора, 1 березня Центр легеневого здоров'я провакцинував 70 своїх працівників. Сьогодні, 2 березня триває вакцинація у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Загалом щеплення від COVID-19 зробили вже 200 медиків "ковідних" лікарень і екстреної медичної допомоги, а їх у списку налічується 1300.

Про це повідомила на пресбрифінгу керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко (Тімко), передає "Еспресо.Захід".

Наразі щеплення робить одна бригада, яка пройшла навчання у Києві (саме по використанню завезеної в Україну вакцини Covishield). У четвер-п'ятницю (3-4 березня) буде проведений ще один тренінг для чотирьох бригад. Відтак, з наступного тижня на Львівіщині працюватиме п’ять вакцинальних бригад.  

"В одному флаконі, - пояснила Наталія Іванченко, - є десять доз, тобто з одного флакону вакцинується 10 осіб. Після того, як була зроблена перша ін’єкція, флакон необхідно використати протягом наступних шести годин. Але оскільки зараз проводиться масова вакцинація у "ковідних" закладах охорони здоров'я, флакон дуже швидко використовується".

Наступні у черзі на вакцинацію – медики "первинки" та особи, які перебувають у закритих центрах для людей старшого віку з постійним перебуванням (загалом 1800 осіб). Після них - працівники поліції, МНС, освіти і соціальні працівники у загальній кількості 28 тисяч осіб. Наразі на Львівщину прибуло 42 200 доз вакцин. Цієї кількості вистачить, щоб зробити щеплення 21 100 осіб.

"З учорашнього дня (1 березня, – Ред.) на вакцинацію реєструють всіх охочих. Є три варіанти, як можна записатися у резервну чергу. Перший – зайти на сайт Міністерства охорони здоров'я, знайти телефон гарячої лінії запису на вакцинацію, зателефонувати (дзвінки – безкоштовні) і потрапити у цю чергу. Другий – самостійно зареєструватися у додатку "Дія", в якому створили окрему сторінку "Запис у чергу очікування вакцинації". Третій – зателефонувати своєму сімейному лікарю і повідомити про те, що ви готові вакцинуватися, як тільки надійде ваша черга та буде достатня кількість вакцин, - перелічила епідеміологиня. - З учорашнього дня маємо дозвіл використовувати залишки вакцин. Тобто, якщо, наприклад, провакцинувалося 97 медичних працівників, а три дози залишилося у флаконі, маємо право провакцинувати людей з числа громадських діячів, наприклад, волонтерів, які часто відвідують лікарні і також потребують захисту".

Наталія Іванченко наголосила: всі люди, які станом на сьогодні провакцинувалися на Лвьівщині, почуваються добре. Лише одна людина повідомила, що коли торкається до місця, де була зроблена ін’єкція, відчуває біль у момент дотику. Інші повідомлення про несприятливі події після проведення імунізації не надходили.

"Вакцинація є добровільною, - нагадала фахівчиня з епідеміології. – В обласній інфекційній лікарні провакцинували 50 медиків, але працівників там - більше. Чому не всіх? По-перше, коли повідомили, що їде вакцина, не всі змогли прибути у вказаний час, адже люди працюють по змінах. По-друге, є медики, які нещодавно перехворіли, а є рекомендація (необов’язкова до виконання), що вакцинуватися можна через шість місяців після хвороби. На Львівщині на COVID-19 перехворіло понад 5700 медиків. Для них вакцинація не є нагальною потребою. Вони провакцинуються, але пізніше. Звісно, є медики, які категорично не хочуть вакцинуватися. Хтось перехворів, хтось чекає, може, у державі щось зміниться і не доведеться робити щеплення. Хоча виглядає на те, що ця вакцинація буде для нас неодноразовою. Зараз отримаємо дозу. Через вісім днів – другу і є ймовірність, що раз на рік або півтора доведеться знову вакцинуватися".  

Щодо можливості зробити щеплення у приватній клініці, Наталія Іванченко пояснила: все залежить від того, коли вакцина з'явиться на комерційному ринку. Фахівці стверджують, що раніше липня цього не відбудеться, адже держава максимально викуповуватиме вакцини, аби забезпечити безкоштовною вакцинацією своє населення. Якщо буде надлишок, тоді, можливо, вона й вийде на комерційний ринок. 

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/espreso_zahid