live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові нагородили премією медиків, які проявили лідерство та жертовність у боротьбі з COVID-19


фото: УКУ
Уперше з моменту заснування премії "Світло Справедливості" її вручили посмертно сімейному лікареві Іванові Венжиновичу, який помер від коронавірусної хвороби.

Відразу двоє лікарів стали лауреатами нагороди "Світло Справедливості", що вручають за моральне, духовне і етичне лідерство. Серед них – сімейний лікар-терапевт Іван Венжинович з Почаєва (посмертно) і завідувачка інфекційного відділення центральної міської лікарні у м. Рубіжне Ольга Мартиненко. Про це інформують організатори, передає "Еспресо.Захід".

Цього року лауреатів обрали серед осіб, які засвідчили моральне лідерство у медичній сфері. Своєю жертовністю вони виявили готовність допомагати людям у час чи не найбільшого страху перед COVID-19 та невизначеністю.

Уперше з моменту заснування нагороди її вручили посмертно Іванові Венжиновичу з Почаєва. Лікар із Почаєва Іван Венжинович врятував десятки людей від COVID-19 і помер внаслідок цієї хвороби. Коли у квітні 2020-го у Почаєві стався спалах COVID-19, Іван Федорович працював шість місяців безперервно в червоній зоні з важкими хворими на COVID. Жоден з його пацієнтів не помер. А 30 вересня Іван Венжинович помер від ускладнень внаслідок COVID-19.

"У нього було таке кредо ще до коронавірусу, що якщо в Івана були важкі хворі, то у вихідних він був на роботі. Не дивлячись, що суботу ніхто йому не оплачував, він ішов на роботу і дивився хворого, перевіряв ще раз призначення. Він був просто лікар", - каже дружина лікаря Ірина Венжинович.

Лікарня, де працює інфекціоніста Ольга Мартиненко, стала з березня 2020 року опорним медичним закладом на час COVID. Окрім адміністративних функцій, медик також проводила тренінги для медиків області щодо лікування та організації роботи медичних закладів в часі боротьби з COVID.

"В інфекціоністи йдуть люди, які розуміють, що для їх здоров'я є небезпека, коли лікуєш своїх пацієнтів. Тут як на війні - страх є, але мусиш мобілізуватися і йти виконувати свій професійний обов’язок. Коли нам привезли першого хворого, я бачила цей страх у медсестри. Вона довго вдягала костюм. Я її в’язала за руку і сказала, щоб робила, як я, коли зайдемо у бокс. Вони всі у мене знають, що я їх не залишу наодинці. Ця нагорода - визнання нашої щоденної роботи. Це приємно. Цей рік дав нам шанс зрозуміти нарешті цінність життя, зрозуміти важливість професії лікаря і потрібність оновлювати лікарні. У нас на початок пандемії не було ні одного захисного костюма захисного, ні одної хірургічної маски. Я просто стукала в усі двері, хотіла захистити своїх людей", - розповіла Ольга Мартиненко.

Серед нагороджених - студентка Школи журналістики та комунікації УКУ Юлія Бондар. Їй дали стипендію для навчання.

Фото: УКУ

  • Від моменту заснування нагородою "Світло Справедливості" відзначені восьмеро осіб, серед них головний редактор видавництва "Дух і Літера", директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА Леонід Фінберг, журналістка й розслідувачка корупційних схем Наталя Седлецька, лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв.
  • Нагорода заснована у 2010 році канадійкою українського походження Анастасією Шкільник (померла 2014 року) і Борисом Ґудзяком, архиєпископом і митрополитом Філадельфійський УГКЦ, на честь батька Анастасії д-ра Михайла Шкільника - юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати