В Україні знову буде адаптивний карантин. Що очікує Львівщину?

З середи, 24 лютого, Україна повертається до моделі адаптивного карантину.

Як пояснив "Еспресо.Захід" директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, запровадження на Львівщині тієї чи іншої зони адаптивного карантину залежатиме від даних, які отримає обласний лабораторний центр.

"Є тенденція, що на Львівщині кількість госпіталізованих і кількість виїздів бригад екстреної допомоги з підозрою на коронавірус зростає. Спаду немає. Якщо порівняти ці показники з початком листопада, коли щодня госпіталізували від 200 до 250 людей, то зараз стабільніша позитивна динаміка. Та, якщо порівнювати  ситуацією 3-4 тижні тому, то йде незначне, але зростання захворюваності", – сказав  Орест Чемерис.

Також посадовець пояснив ситуацію із пацієнтами, яких доставили з Франківська, де госпіталізують рекордну кількість людей з COVID-19, усі ліжка для "ковідних" зайняті.

Читайте також: Львівська лікарня швидкої допомоги готова приймати івано-франківських пацієнтів з COVID-19

"З Франківська звернулися по допомогу в понеділок ввечері. У вівторок за добу поступило 7 пацієнтів, яких доставили бригадами екстреної медичної допомоги з Івано-Франківської області. Усіх ушпиталили в госпіталь у Винниках. Пацієнти у стані середньої важкості. За сьогоднішню та вчорашню добу жодного пацієнта з Івано-Франківщини не поступало. Наскільки мені відомо, на Франківщині створять додаткові ліжка", – зазначив Орест Чемерис.

Зауважимо, від 24 лютого Україну знову ділитимуть на епідзони – "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" — залежно від рівня захворюваності на COVID-19. Згідно з новою постановою уряду, нові обмеження діятимуть до 30 квітня.

Так, з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого заборонено:         

"Помаранчевий" рівень епіднебезпеки вводять, коли у регіоні є одна з таких ознак: перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип та ГРВІ; завантаженість ліжок, кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше ніж 300; кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрою на COVID-19 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більше ніж 20%; рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрою на COVID-19 протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше ніж 50%.

"Червоний" рівень встановлюється на території регіону в разі наявності впродовж трьох днів підряд двох та більше перелічених вище ознак.

"Зелений" рівень встановлюється одночасно на всій території України, коли: рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищує 50% епідемічного порогу та коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) становить менш як 5%.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал