"Щеплення від COVID-19 я зробила за пів години", – лікарка Іванка Небор

Українська лікарка Іванка Небор, яка працює на дослідницькій посаді у США, розповіла, як влада цієї країни налагодила процес вакцинації населення від коронавірусу.

Своїм особистим досвідом медик поділилася в ефірі програми "Головне" телеканалу "Еспресо".  

Медичних працівників у США вже вакцинували і зараз активно роблять щеплення старшим людям. 

"У США вакцинуватись агітують "зірки" шоу-бізнесу, – розповіла лікарка. – Якщо люди бачать, що знаменитості добровільно вакцинуються і з ними все нормально, довіра до вакцинації, звісно, зростає. Також в Америці потужно працюють асоціації лікарів. У США немає міністерства охорони здоров'я як такого, але є головні спеціалісти, наприклад, головний інфекціоніст, який постійно нагадує населенню, чому потрібно носити маски, вакцинуватися тощо. Проактивне населення розповідає решті, для чого це потрібно. Мовляв, "ось, дивіться, вже й Байден вакцинувався!"

Медик додала, що зараз у США активно обговорюють пропозицію давати людям якісь подарунки після вакцинації (коли вакцинацію з часом проводитимуть на більш глобальному рівні). Це можуть бути екосумки чи іграшки з написами "Я – вакцинований". 

Фахівчиня зауважує: коли їй робили щеплення, то надали максимальну інформацію про те, що міститься у вакцині, які побічні дії може викликати препарат, що потрібно робити в разі появи незрозумілих відчуттів після вакцини, куди конкретно звертатися. 

"Звісно, з часом довіра до вакцини зростатиме, коли у самих фармкомпаній буде більше інформації, тобто коли завершаться всі дослідження. Ситуація буде, як з вакциною проти грипу, – навела аналогію Іванка Небор. – Є низка вакцин проти грипу і ми успішно проводимо ними вакцинацію вже багато років поспіль". 

Лікарку з України приємно здивувала організація процесу вакцинації у США – без поспіху і конфліктів. 

"Завантажила собі спеціальний додаток на смартфон. Зареєструвалася, пройшла необхідні опитування (підтвердила, що я – медичний працівник), самостійно обрала дату й час візиту. Чекала своєї черги максимум 15 хвилин, і то тільки через те, що старші люди запізнилися і їх пропустили перед нами. Це – нормальні людські речі, які можна побачити в кожній країні. Мені сподобалося, що були люди, в яких можна було про все запитати. Не було такого, що ти стоїш і не знаєш, що робити, розгублений, ніхто тобі нічого не хоче пояснювати. Було багато місць для сидіння, де старші люди могли зачекати своєї черги. Тобто все було організовано максимально для людей", – розповіла Іванка Небор. 

Сама вакцинація, за її словами, тривала не більше п’яти хвилин, після чого її, як і інших вакцинованих пацієнтів, попросили перейти в наступну залу: "Не було так, що ми прийшли і всі скупчилися в одній залі та вже без масок, бо ж ми прийшли вакцинуватися. Ні, всі були в масках і дотримувалися дистанції у більш ніж 1 м. Після вакцинації ще треба було почекати хвилин 15. Це – обов’язково, тому що могла початися алергічна реакція. Після цього вже можна було вийти на вулицю. Загалом витратила на вакцинацію 30-35 хвилин".

"Перед тим, як зробити щеплення, мене разів 4-5 запитали, чи не було в мене алергічних реакцій на вакцинацію. У розвинутих країнах, таких як США, з народження всі мусять отримати щеплення від смертельних хвороб (згідно з Календарем щеплень). Тому якщо в людини є алергія на вакцину, то вона про це знає, – наголосила Іванка Небор. – Навіть у тому документі, який мені дали підписати перед вакцинацією, було попередження про те, що може бути біль на місці ін’єкції, головний біль, підвищення температури тіла. Це – нормальна реакція, яка може бути при вакцинації від грипу чи гепатиту В. 3-4 роки тому я робила вакцинацію від гепатиту В в Україні і після цього в мене ще якийсь час боліла рука". 

Усі попередні випуски програми "Головне" можна переглянути тут

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал