"Наші енергоблоки "заморозили", щоб закуповувати атомну енергію у "Росатома", - Чорновол

Народна депутатка України IIIV скликання, журналістка Тетяна Чорновол переконана: "Енергом" не просто так віддали під керівництво людині, яку у США визнали агентом Кремля

На цьому наголосила у програмі  "Головне" телеканалу "Еспресо" Тетяна Чорновол.

"Енергоатом" віддали під менеджмент такого собі Андрія Деркача, якого у США визнали агентом Кремля і наклали на нього санкції. У нас же "зелена" влада віддала йому під керівництво національну атомну компанію. На керівні посади були призначені його люди, які за дуже короткий час зламали "Енергоатом", - нагадала Тетяна Чорновол. - Зламали різними методами, зокрема, починаючи з весни, почали "заморожувати" енергоблоки. Власне, "заморожувати", а не відключати, бо ядерну реакцію не так просто зупинити – її можна пригальмувати"

Народна депутатка зауважила, що тут є нюанс: "заморожений" енергоблок потребує на обслуговування таких же коштів, що й генеруючий. Але генеруючий енергоблок дає якийсь дохід, а "заморожений" – ні. Відповідно, "Енергоатом" буквально довели до бідності, до страшенних злиднів, коли не вистачає грошей на ремонти, коли персонал розбігається. Не так багато фахівців-ядерщиків у світі, тож якщо в Україні їм не платять зарплати, вони виїжджають за кордон.

"Ситуація насправді дуже серйозна, - підкреслила Тетяна Чорновол. - У нас є дуже великий дефіцит енергії. Якщо раніше "Енергоатом" узимку міг включатися на 12 гігаватів потужності, то зараз ледь дотягує до 10 (9-9,5 на день)".

Європейським вектор для енергетики в Україні Тетяна Чорновол називає європейську модель, яка передбачає розвиток атомної генерації: "Атомна генерація в Україні – це стовп її енергонезалежності. У нас є багато ядерних енергоблоків. Ми можемо виробляти недорогу за собівартістю енергію і далі розвиватися у цьому ключі".

"Будь-який інший вибір веде нас до залежності від Росії, - вважає політик. - Якщо у нас немає "Енергоатома" ми або купуємо газ, або купуємо вугілля, або, знову ж таки, купуємо атомну генерацію, але вже у Росії. До речі, наш "Енергоатом" був доведений "до ручки" якраз з цієї причини. "Росатом" збудував у Білорусії нову електростанцію, в якої не було споживання. Відбулися кулуарні домовленості з Україною. Саме для цього й були вимкнуті наші енергоблоки, щоб довести нашу атомку "до ручки", щоб ми зараз закуповували атомну енергію у "Росатома".

Нагадаємо, 10 лютого Національне антикорупційне бюро в Україні провело обшуки в офісі держпідприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". Про це стало відомо з допису народного депутата Україн Гео Лероса на його фейсбук-сторінці. Як зазначив нардеп, "Енергоатом" довели до банкрутства через олігархічний дерибан і державну зраду. Це відбулося після зміни керівництва "Енергоатому". "Тоді на ключові посади зайшли люди Деркача (автора плівок Байдена) та заступника офісу президента Татарова, і перше з чого почало керівництво, призначене з "подачі" Офісу президента - це продавати електричну енергію "Енергоатому" у збиток. "Енергоатом" продав електричну енергію за неринковими заниженими цінами трейдерам олігархів, а трейдери олігархів вже реалізували електричну енергію кінцевим споживачам у рази дорожче від ціни закупівлі в "Енергоатома", - написав Лерос.

Усі попередні випуски програми "Головне" можна переглянути тут.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал