Дві громади Львівщини перемогли у конкурсі соціальних ініціатив

Загалом реалізуватимуть програми 10 команд з усієї України.

Про це повідомляє Львівська освітня фундація, передає "Еспресо.Захід".

Учасниками програми "Соціальні інновації громад" 2021 року від Львівської освітньої фундації стали 10 команд з усієї України. Серед них – дві з Львівщини. Координатор програм та проєктів Станіслав Клосовський для "Еспресо.Захід" розповів про ініціативи, які отримають гранти.

Онлайн-проєкт "Без зотління" у Добрянах біля Стрия реалізує місцева греко-католицька парафія і Народний дім. Керівницею є директорка Народного дому Любов Костів. Громада Добрян співпрацює з освітньою фундацією кілька років.

"Ми підтримували їх, коли вони створили молодіжний простір "За горнятком". І на базі цього простору люди спільно з церквою роблять невеликі проєкти. "Без зотління" – це створення ютуб-каналу. Контентом його наповнюватиме місцева молодь. Канал орієнтований на локальну аудиторію і розповідатиме про можливості та актуальні проблеми молоді. Як розв’язувати питання. Для цього громада закупить якісну техніку", – розповідає Станіслав Клосовський.

У Добрянах Городоцького району розвиватимуть школу культурного розвитку "Вузлик". Її координуватиме Соломія Лупишко – дружина місцевого священника. Проєкт спрямований на розвиток творчих навичок місцевої молоді. Протягом літньо-осіннього періоду вони матимуть різні види діяльності: від писання писанок і до заснування молодіжного театру. "У школі навчатимуть підлітків та готуватимуть до створення театру. Вони матимуть поїздки до Львова, щоб подивитися, як працюють інші театри. Ну, і згодом гастролюватимуть самі", – каже Станіслав.

Програма “Соціальні інновації молоді” стартувала 2019 року і мала два набори. Вона є таким продовженням попереднього проєкту – "Студії живої парафії", яка мала на меті активізувати місцеві парафіяльні та релігійні громади до служіння суспільству. Тобто вони повинні не бути закритими, а провадити соціальні ініціативи, які б сприяли розвитку молоді, соціально-вразливих категорій населення.

"Маємо дев’ять навчальних днів. У нас модульна система. Кожну громаду представляють дві людини – священник та активний представник громадськості. Вони приходять зі своєю ідеєю, яку представляють на зародковому етапі. Тоді ми створюємо умови, щоб вони розвинули задум. Пропрацьовуємо від системи залучення людей до дизайну ідеї (дуже часто люди знають, що хочуть зробити, але не завжди розуміють, яку глобальну проблему вирішуватимуть, чи як це покроково робити). От у нас є дисципліна "дизайн ідей", де тренер-викладач вчить розкладати все по поличках. Потім є 20 громад з усієї України, які пишуть грантові заявки. Половину проєктів ми підтримуємо грантами. Поставили за мету, крім знань, дати фінансову підтримку", – розповів координатор.

Довідка: Благодійна організація "Львівська освітня фундація" розпочала свою діяльність 2000 року. Першим проєктом було будівництво та запуск публічної бібліотеки у місті Добротвір Львівської області. На сьогодні фундація реалізовує близько 10 великих проєктів у соціальній сфері.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.