У ЛМР розповіли, які парки Львова матимуть найбільше змін

Найбільше видатків передбачають для догляду за рослинами та максимального очищення від сміття.

Про це повідомила начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександра Сладкова, передає "Еспресо.Захід".

Львівська міська рада оголосила тендер на закупівлю робіт з догляду за парками. Олександра Сладкова зазначає, що раніше на догляд парків виділяли недостатньо коштів. Перевагу у видатках надавали прибиранню. Проте тепер в ЛМР почали перерозподіляти видатки в бік догляду за рослинами та максимального очищення від сміття.

Посадити нові рослини запланували у більшості парків Львова, але найбільші зміни чекають на такі парки: Франка, Високий замок, Замарстинівський та Левандівський. Роботи відбуватимуться на основі дендропланів, які розробили в рамках проєктів організації парків. До закупівель додали послуги з поливу та догляду живоплотів.

12,7 млн грн витратять для парку ім. Івана Франка, Замарстинівського, 700-річчя Львова, імені Папи Римського Івана-Павла II, Під Голоском, на Валах, скверу на вулиці Максима Кривоноса та зеленої зони Кортумова Гора. Для утримання парків Високий Замок, Залізна Гора та Снопківський виділять 6 млн грн. Парк Личаківський, Погулянка, зелена зона Майорівки та Сад Благовіщення утримуватимуть за 4,86 млн грн. Для Піскових Озер, Горіхового Гаю, Боднарівки та парку імені Архангела Михаїла послуги з утримання коштуватимуть 4,80 млн грн. Парк Скнилівський, Білогорща, Левандівський та озеро на Левандівці, Кольонія та парк на вулиці Роксоляни обслуговуватимуть за 5,58 млн грн.

"Особливу увагу звернули на прибирання берегів паркових водойм, ярів та водяних потоків. Для підтримки біорізноманіття у кожному парку зберігатимуть мертву деревину, що не загрожуватиме падінням на елементи паркової інфраструктури і відвідувачів. Це залишки стовбурів дерев, пні, повалені дерева, зрізані гілки. Така деревина дозволяє підтримувати популяцію птахів, дрібних ссавців та корисних комах у парках та зменшувати популяцію кліщів у природний спосіб. Зимове утримання доріжок можливе як за допомогою кавової гущі, так і відсіву. Можливим є прибирання засобами малої механізації. Використання піску і солі плануємо мінімізувати", – повідомляє Олександра Сладкова.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.