
"Відновлення імпорту електроенергії з Російської Федерації тягне на державну зраду", – Климпуш-Цинцадзе
Ексвіце-прем'єр-міністр вважає, що Україна підводить одного з ключових партнерів у боротьбі з російською агресією – Литву, яка вважає білоруську АЕС загрозою для своєю національної безпеки".
Про це Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила в ефірі програми "Головне", – інформує "Еспресо.Захід".
"Відновлення імпорту електроенергії з РФ відбулося з ініціативи пана Геруса (голови парламентського комітету з енергетики і ЖКП Андрія Геруса. – "Ред."), коли був ухвалений закон з його поправкою, яка фактично писалася під столом і у шахрайський спосіб була проведена через комітет, – нагадала народна депутатка України з фракція "Європейська Солідарність".
Як зазначила політик, перші закупівлі електрики з Російської Федерації і Білорусії були дозволені восени 2019 року. Тож лютий 2021 року – не перший місяць, коли Україна за правління Зеленського купує електроенергію у Росії. "Нам це подавали "під соусом" того, що, мовляв, купуючи електроенергію низької вартості, ми будемо знижувати ціни на електроенергію для населення. Це – чергова голка, на яку нас присаджують назад, від якої ми так тяжко відмовлялися, і від якої нарешті відмовилися після початку російської агресії у 2014 році. Наші найближчі партнери, як, наприклад, Литва вважає роботу білоруської АЕС, побудованої за російські кошти російськими інженерами, загрозою своєї національної безпеки. А ми підводимо цю країну, одну з тих, яка найбільше нам допомагає у часи російської агресії протидіяти цій агресії. Через свої закупівлі виводимо білоруську АЕС на максимум її потужності. Як на мене, це тягне на державну зраду", – вважає ексвіце-прем'єр-міністр України.
- Нагадаємо, 18 вересня 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. 1 жовтня була здійснена перша поставка електроенергії з Росії у режимі імпорту. Ряд експертів з енергетики розцінили початок імпорту електроенергії з РФ як загрозу енергонезалежності України та майбутній інструмент тиску з боку Кремля на українську владу.
Усі попередні випуски програми "Головне" можна переглянути тут.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе