Близько 40% картоплі на "Шуварі" – імпортна

Українські фермери притримують картоплю, очікуючи зростання цін.

У львівських супермаркетах уже нікого не дивує картопля з Польщі, Литви чи навіть Єгипту. Однак навіть на оптовому ринку "Шувар" значна частина картоплі привезена з-за кордону. Про це розповіла "Еспресо.Захід" керівниця департаменту "Маркетинг-Аналітика" оптового ринку ″Шувар Тетяна Гетьман.

"У минулому сезоні Україна імпортували пів мільйона тонн картоплі. Це безпрецедентна ситуація! Раніше 20 тисяч тонн картоплі – то вже вважалося дуже багато, – каже Тетяна Гетьман. – 2019 рік видався неврожайним і, відповідно, потреба в імпорті була суттєва. Тоді в кінці серпня – на початку вересня української картоплі взагалі не було на ринку. Це створило умови для напрацювання зв'язків з імпортерами. Торгові мережі, трейдери, які торгують плодово-овочевою продукцією, напрацювали зв'язки з іноземними постачальниками. У 2020 році українські фермери зібрали кращий врожай, але вирішили притримати його до кращих часів. Зараз українські виробники вже починають активніше продавати картоплю. Але через те, що в першій половині сезону притримували українську картоплю, імпорт виявився доволі значним. Тим паче, що в Польщі був хороший урожай і досить низькі ціни".

За словами Тетяни Гетьман, це міф, що українська картопля гіршої якості, ніж польська. Є українські виробники, які відповідально ставляться до вирощування і в них картопля хорошої якості. А є й такі, де якість гірша. З польською картоплею ситуація така сама – залежно від партії, якість може дуже різнитись. Окрім, Польщі, найбільше картоплі потрапляє на "Шувар" з Білорусі. Є ще невелика частка картоплі, привезеної з інших країн ЄС. 

"Зараз на "Шуварі" близько 40% імпортної, 60% – української картоплі. Але варто сказати, що частка української на ринку більша, ніж була у такий самий період минулого року", – додала Тетяна Гетьман.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал