Як закупитися на різдвяному ярмарку і не насмітити

Активісти ГО "ZeroWaste" придумали альтернативу одноразовому посуду і випробували її на львівському різдвяному ярмарку.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Багаторазове горнятко, контейнер та торбинка з тканини. Таку альтернативу одноразовому посуду напередодні Нового року придумали активісти громадської екоорганізації "Zerowaste". Нині спробували використати екозамінники для покупок на різдвяному ярмарку.

"Ми намагаємося мінімізувати відходи на початку їхнього утворення, – розповідає активістка громадської організації ZerowasteLviv Діана Попфалуші. – Як мінімум є три альтернативи, які займають у вашому рюкзаку не так багато місця. Є безліч таких багаторазових горняток, які ще й складаються. Тому, якщо ви збираєтесь на різдвяний ярмарок, можете взяти ці речі з собою і не створювати зайвого сміття".

Відтак покупки розпочалися. Активістки намагаються купити каву у своє горнятко.

Наливати будь-які напої у ваше горнятко поспішає не кожен продавець. Активістам довелося пройти майже весь ярмарок, аби отримати довгоочікувану каву. Продавчиня, яка без проблем погодилася налити напій у багаторазове горнятко, розповідає, що вітає екоініціативи і завжди люб’язно погоджується наливати у багаторазові горнятка. Тож активісти радіють, що покупка таки вдалася.

"Ті, хто шукає, — знаходять все таки, – каже захоплено Діана. – Хоча й не завжди продавці погоджуються налити у ваш посуд, але ми будемо сподіватися на те, що у майбутньому принаймні, як в більшості європейських країнах, буде заставна тара. Ось, наприклад, коли ви їдете в Польщу чи Німеччину, на різдвяних ярмарках часто є горнятка, які можна купити і потім залишити собі як сувенір або ж повернути назад".

Особливу користь власний посуд приносить комунальникам. Адже вони ще раненько виходять на роботу і по вісім годин вивозять кількома машинами сміття. Різдвяний ярмарок щодня доводиться прибирати Юліану Крилишину. Чоловік розповів, що роботу розпочинає о п’ятій ранку і бригадою вивозять по кілька машин сміття. Переважно у сміттєві контейнери летять пляшки, склянки та недопалки цигарок.

Отож після покупок активісти з доброю ініціативою пішли до покупців ярмарку. Роздавали безплатно екоторбинки,в які можна набрати сухофруктів чи запакувати подарунки. Таким чином активісти закликають людей бути екосвідомими та стверджують, що такими мінімальними кроками можна позбутися утворення сміття.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал