У МОЗ пояснили, чи не буде проблем з тестуванням нового штаму COVID-19

Є потенційна загроза, що новий штам вірусу швидше передаватиметься від людини до людини.

Про це сьогодні, 22 грудня, на щоденному брифінгу розповів головний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, передає "Еспресо.Захід".

"Шириться неправда, що в Україні використовують нечутливі тест-системи для полімеразної ланцюгової реакції й вони не вловлюють мутацій вірусу. Всесвітня організація охорони здоров'я, після подій у Великій Британії, звернула увагу всіх країн на те, щоб вони переглянули свої тест-системи. В Україні, ще на початку пандемії, прислухались до рекомендації ВООЗ і допустили до реалізації та використання тест-системи, які визначають РНК вірус за декількома фрагментами. Тому ми використовуємо, як мінімум, дві мішені для досліджень. Навіть при появі нового виду вірусу, все працюватиме", – повідомив Віктор Ляшко.

Заступник міністра каже, що наприкінці грудня Центр громадського здоров'я збере всіх виробників та постачальників систем і поговорить з ними про зміну праймерів (коротких фрагментів нуклеїнової кислоти або пов'язаних молекул, що служать початковим пунктом реплікації ДНК). Велика Британія опублікує 27 грудня додаткові дослідження, щоб інші країни могли коригувати тест-системи.

Ляшко розповідає, що мутація коронавірусу призводить до того, що він легше проникатиме в клітини організму. Тобто є потенційна загроза, що новий штам вірусу швидше передаватиметься від людини до людини. Проте, як зазначає Віктор Ляшко, немає інформації, що мутований коронавірус збільшує летальність чи важкість перебігу хвороби.

"Є одне застереження. Більшість випадків мутованого вірусу діагностують в людей до 60 років. Тоді перебіг хвороби легший. На це звертатимуть увагу епідеміологи, коли досліджуватимуть вірус", – додає Віктор Ляшко.

Нагадаємо, що новий штам коронавірусу вже в Україні.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.