Культура під час пандемії: найбільше постраждала кіноіндустрія

Експерти ЮНЕСКО оцінили наслідки пандемії коронавірусу для працівників культури і всього сектору і дійшли висновку, що ситуація набагато гірша, ніж передбачалося раніше.

Про це повідомляє Центр новин ООН., передає "Еспресо.Захід".

В ЮНЕСКО зазначають, що кіноіндустрія постраждала найбільше - звільнені мільйони людей. Крім того, третина картинних галерей скоротила штат як мінімум наполовину. Музична індустрія не дорахувалася цього року 10 млрд прибутку, а обіг у видавничому бізнесі скоротився на 7,5 відсотка. Закриті кінотеатри, театри, книгарні.

Через пандемію коронавірусу не працювали 85 тисяч музеїв, а це - 90 відсотків усіх таких закладів у світі. Багато з них, особливо в багатих країнах, запропонували віртуальні екскурсії своїми залами. Однак в Африці і малих острівних країнах, наприклад, онлайнові відвідання змогли забезпечити лише 5 відсотків музеїв.

Читайте також: Локдаун у музеї: як працюватимуть львівські музеї під час зимового карантину

Без засобів до існування залишилися багато представників творчих професій, більшість яких до кризи працювали на неформальній основі. В ЮНЕСКО назвали ситуацію, що склалася в сфері культури "надзвичайною" і розробили заходи щодо захисту культури в умовах кризи.

"Сектор економіки, який забезпечує 30 млн робочих місць, бореться за виживання - ми повинні надати допомогу. Культура завжди допомагала нам долати кризи, тепер наша черга - захистити розмаїття, в якому полягає її сила", - заявила гендиректор ЮНЕСКО Одре Азуле.

Експерти ЮНЕСКО закликають уряди підтримати художників та інших діячів мистецтва, а також надати допомогу сектору в цілому.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал