Польсько-українські музичні діалоги тривають

Їх продовжать завтра у Львівській філармонії.

"Польсько-українські музичні діалоги", які в Україні стартували ще в жовтні з ораторіального концерту в Києві з творів Марціна Юзефа Жебровського та Вольфганга Амадея Моцарта, продовжаться завтра у Львові  ( зокрема у Львівській філармонії) за підтримки Інституту Адама Міцкевича з Варшави. Цей проєкт є продовженням багатолітніх зусиль  варшавського Fundacja "Pro Musica viva" з будування музичних взаємин між Польщею та Україною, зокрема співпраці диригента Романа Реваковича з відомими українськими музикантами та колективами, інформує "Еспресо.Захід".

Як повідомили організатори, у програмі вечора у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою одного з найактивніших пропагандистів української музики в Польщі та польської – в Україні Романа Реваковича прозвучать "Три твори у давньому стилі" для струнних Генрика Ґурецького, Фортепіанний квінтет Тадеуша Маєрського, концерт №1 для фортепіано та струнного оркестру Ігоря Щербакова та "Синфонієтта" для струнних Кшиштофа Пендерецького.

Варте уваги, що солюватиме цього вечора польський піаніст, лауреат престижних міжнародних конкурсів Міхал Древновський. Цікаво, що саме цей музикант  сьогодні активно відроджує постать уродженця Львова ( у Львові цей композитор і помер), несправедливо забутого Тадеуша Маєрського, чия музика звучатиме на концерті і який  став одним з перших адептів серійної, додекафонної техніки та естетичних засад експресіонізму у музичному мистецтві краю. Однак на концерті прозвучить іншого плану твір, написаний у руслі пізньоромантичних тенденцій, але з відчутним впливом авангардних європейських течій початку ХХ ст –  Фортепіанний квінтет. Також у виконанні Древновського прозвучить концерт №1 для фортепіано та струнного оркестру сучасного українського композитора, голови Національної спілки композиторів України Ігоря Щербакова, який цього року святкує своє 65-ти річчя і чия творчість і духовна спрямованість сформували обличчя української музики кінця ХХ-початку ХХІ століть.

Ну а завершиться вечір музикою видатного польського композитора, педагога і двічі лауреата премії "Греммі" Кшиштофа Пендерецького.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.