Львівські нейрохірурги видалили пухлину мозку 10-річній дитині без крововтрати

У 10-річної дівчинки зі Львова діагностували пухлину головного мозку, яка тиснула на життєво важливі центри.

Однак батьки через релігійні переконання не дозволяли лікарям вливати доньці чужу кров під час операції. Ситуація була непростою, однак медики прийняли унікальне рішення: вони позичили апарат для переливання власної крові в дорослій лікарні і таки виконали хірургічне втручання, передає "Еспресо.Захід".

"Із середини вересня у дівчинки з'явилися сонливість, слабкість, блювання, порушення ходи й координації. Батьки звернулися до невролога у своїй поліклініці. За скеруванням невролога зробили МРТ і так діагностували пухлину в мозку, яка тиснула на дуже важливі центри. Її терміново треба було видаляти. До нас дитина потрапила за скеруванням поліклінічного невролога", – розповів "Еспресо.Захід" заступник головного лікаря з хірургічної роботи Львівської міської дитячої клінічної лікарні Федір Осим.

Нейрохірурги лікарні мають великий досвід у видаленні таких пухлин, однак тут була інша проблема – батьки поставили лікарям умову не переливати доньці чужу кров.

"Такі операції є досить крововтратними і потребують переливання. Пробували різні способи. Спочатку представники релігійної громади обіцяли дістати дорогі замінники крові, які можна вливати дитині, але їм це не вдалося. Наші нейрохірурги зв’язалися з дорослими лікарями з Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Вони позичили нам спеціальний апарат для переливання власної крові, який допомагає зібрати кров, яка втрачається під час операції, очистити. І таку кров можна вливати пацієнту. Цей метод підійшов батькам і ми виконали операцію", – веде далі Федір Осим.

Пухлина була розміщена в небезпечному місці – у стовбурі головного мозку, де зосереджені дуже важливі центри, які відповідають за дихання, серцебиття, зір, слух, смак тощо. Лікарі змогли видалити пухлину без шкоди для мозку.

До операційної команди увійшли дитячий нейрохірург лікарні на Орлика Тарас Микитин, медичний директор з анестезіологічної роботи лікарні швидкої медичної допомоги Іван Міськів і анестезіолог-перфузіолог із цієї лікарні Андрій Курило. Сама операція тривала понад 8,5 години.

"Дівчинка добре почувається, вона вже ходить, має хороший апетит. У неї немає неврологічного дефіциту. Скоро її випишуть додому", – додав Федір Осим.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал