"Освітні платформи до цього часу не освоїв хіба що лінивий..."

У місті опанувати премудрості дистанційного навчання – неважко, у селі – майже неможливо.

Львівський обласний Будинок вчителя організував чергове заняття онлайн-семінару для вчителів щодо застосування комп'ютерних технологій у дистанційній освіті. Під час семінару освітяни, зокрема, поглиблювали свої знання у роботі із Zoom. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА, передає "Еспресо.Захід".

Директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зазначив, що дистанційне навчання стало викликом як для вчителів, так і для дітей. Натомість карантин – надовго, тож потрібно пристосовуватися до ситуації. Тому цього разу педагогам надали зрозумілу покрокову інструкцію щодо того, як влаштувати онлайн-заняття, аби всі учні брали у ньому участь.

Журналістка "Еспресо.Захід" провела невеличне опитування. Відтак, чимало педагогів нарікають, що навчати дітей онлайн – надзвичайно важко. Якісних інструкцій, як це правильно робити – насправді ніхто не надає. До того ж, далеко не всі діти забезпечені Інтернетом, сучасними комп'ютерами або гаджетами, тому й можливості навчатися дистанційно – не мають.

Пані Оля – сільська вчителька з Рівненщини. Каже, ще навесні, коли почався карантин, у школі проводили загальний інструктаж щодо того, як організувати навчання онлайн. На курсах – жодного разу не була. "Мабуть, на курси усіх відразу не посилають, тому до мене черга ще не дійшла. Нещодавно зареєструвалася на одній з онлайн-платформ. У школі казали, що там проводитимуть заняття щодо проведення дистанційних уроків – хочу подивитися. Натомість сільських дітей навчати таким чином – доволі важко. По-перше, Інтернет тут ловить частково. Щоб провести якісний – потрібні кошти, а більшість сімей такої можливості не має. Та й з гаджетами – проблема. Якщо мають один телефон на сім'ю, то про які онлайн-уроки може йти мова? Навесні, коли школу закрили, намагалася посилати учням відео, аби хоча б переглядали навчальний матеріал. Але не всі мали таку можливість, тож доводилося через директора школи передавати завдання. Натомість мало хто їх виконував. Навіть під час традиційного навчання мої учні рідко готуються до уроків, тож про самостійну роботу вдома навіть говорити важко", – розповідає вчителька.

Наталія Корнієнко – викладач вищої категорії, вчитель початкових класів Львівської гімназії "Тривіта". Вважає, що вчителі, які бажають навчатися та якісно працювати у новому форматі – мають для цього багато можливостей.

"З початку карантину доводилося вчитися самостійно. Разом із колегами вивчали інструкції та передавали їх один одному. Згодом Міністерство освіти почало організовувати курси, з'явилося чимало онлайн-платформ, завдяки яким можна постійно удосконалювати знання. Головне тут – наполегливість та бажання. Звичайно ж, нам усім легше проводити уроки офлайн, адже саме так працювати нас вчили, таким чином наша робота була побудовна багато років поспіль. Але якщо доводиться адаптовуватися до нових умов – потрібно це робити", – зазначає пані Наталя. За її словами, на "вчительських" сайтах та у групах постійно розміщують оголошення. Є чимало якісних освітніх платформ. Вчителька рекомендує колегам спільноту активних освітян "Всеосвіта". Там можна знайти чимало проєктів як для "чайників", так і для досвідчених користувачів. По закінченню курсів є можливість отримати сертифікат. Деколи навіть безкоштовно. Чимало освітніх платформ пропонують сертифікати після завершення навчання за символічною ціною – 60 грн або ж взагалі безоплатно.

Вчителька також рекомендує платформи "EdEra" та "На урок". Вона зауважує, що на сайті їхньої школи завжди виставляють запрошення на різноманітні навчання. Вчителі також "зустрічаються" онлайн, аби ділитися досвідом. Подібні заняття періодично проводить Комісія католицьких шкіл.

"Якщо є бажання – завжди можна навчитися та поділитися знаннями,"  – вважає Наталя Корнієнко. – Міністерство освіти також проводить навчання. Наприклад, я була присутня на курсах перед новим навчальним роком – у серпні. Там було багато вчителів. Директорка гімназії повідомляє нас про новинки та розробки у галузі дистанційного навчання. Є можливість запрошувати до школи спеціалістів, які діляться знаннями. Наприклад, до нас часто навідується викладач з Політехнічного університету – Олег Стецкевич".

Вчителька також знайомить з освітніми платформами батьків. Зазначає, що "Zoom" і " Classroom" на сьогодні не освоїв хіба що лінивий. Тут можна обрати методики як для наймолодших школярів, так і для старших. Зауважує, що під час дистанційного навчання трапляються "збої" – не всі можуть зайти в онлайн-конференцію. У таких випадках шукають альтернативи. Наприклад, працюють через вайбер.   

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.