У львівському "Охматдиті" дитині перешили шлунок, селезінку і кишківник з грудної клітки у черевну порожнину

Торакальні хірурги "Охматдиту" виконали складне хірургічне втручання 1-місячній дитині з вродженою діафрагмальною грижею.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Вроджена діафрагмальна грижа (або ще кила) - це така важка вада, про яку батькам сповіщають під час планових УЗД під час вагітності. Під час самих пологів з "Охматдиту" виїхала команда фахівців до дівчинки зі Стрия, яка народилася у кінці вересня. У пологовому дівчинку з перших секунд життя підключили до спеціального високочастотного апарату ШВЛ і вже тоді доставили до "Охматдиту" для подальшого лікування.

"Тонкий кишківник і частина товстої кишки, шлунок і селезінка у нашої пацієнтки опинилися у грудній клітці, а ліва легеня не мала як розвиватися, вона була недорозвинена. Всі ці органи з черевної порожнини тиснули на цю маленьку легеню, сердечко і здорову легеню і не давали їм повноцінно працювати. Тут ніякий орган не був на своєму місці!", - пояснив "Еспресо.Захід" торакальний хірург, який лікував місячну малечу, Олег Ленів.

За словами лікаря, дитині ще пощастило, що хоч одна легеня була розвинена, інакше її чекала б пересадка легені.

"Найперше ми налагодили дихальну функцію. Дитину перевели на спеціальний високочастотний апарат ШВЛ. Він необхідний, щоб не порушувалася робота інших органів. У нас є тільки два такі апарати у відділенні реанімації новонароджених. Вони дозволяють створити більшу частоту при меншому тиску. Тільки в таких умовах хірург може працювати. Піднялася сатурація до 90, вона трималася два дні, тож ми впевнилися, що дитинку можна оперувати, а дихальна система довела, що може взяти на себе навантаження після операції", - каже хірург.

Команда хірургів забрала з грудної клітки у черевну порожнину. Тут була відкрита хірургія, але не через усю грудну клітку і черевну порожнину. Хірурги зробили доступ через маленький розріз всього 3 см у лівій підреберній ділянці. Ця дитина була змушена залишатися на спеціальному апараті ШВЛ, тому тут мусіла бути традиційна відкрита хірургія. Хоча зазвичай у лікарні поєднують різні методики для лікування цієї вади - і відкриту хірургію, і торакоскопію.

"Дефект діафрагми ми закрили власними тканинами. Діафрагму ми сформували з власних м’язової і сполучної тканини дитини, обійшлися без штучної армуючої сітки. Після такої операції недорозвинена легеня поступово розправиться, стане на місце серце і підтягнеться діафрагма", - пояснив торакальний хірург Олег Ленів.

Операція пройшла успішно. До операційної бригади увійшли торакальні хірурги Роман Ковальський, Олег Ленів, хірург-інтерн Юлія Пигитяк, анестезіологи Галина Заремба і Галина Кішко.

Зараз маленька уже вдома. Вона поки що на спеціальному харчуванні, щоб адаптувати кишківник до повноцінного навантаження. Медики кажуть, що у дитини є всі шанси на повноцінне життя.

З весни це вже п'ята дитина з такою вадою в "Охматдиті". Такі операції торакальні хірурги цієї лікарні запровадили першими у Західній Україні і виконують їх уже більше 30 років.

Фото: "Охматдит"

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал