"Карантин вихідного дня" у Львові: Перші підсумки від поліції та рестораторів

Як не крути, рішення уряду стало важливішим від документу виконкому ЛМР, та підприємці не здаються: готові знову відкриватись та боротись.

Про це свідчить звіт поліції станом на 18:00 14 листопада та враження рестораторів у центрі Львова, зібрані відомим маркетологом Всеволодом Поліщуком, інформує "Еспресо.Захід".

Правоохоронці повідомили, що загалом у Львові та в області працює 112 рейдових груп, які виявляють та реагують на усі повідомлення про порушення карантину, проводять профілактичну та роз’яснювальну роботу з громадянами (відвідувачами) та підприємцями.

"Станом на 18.00 поліцейські Львівщини припинили діяльність 248 об’єктів торгівлі та закладів громадського харчування, які працювали всупереч обмежень "карантину вихідного дня", запроваджених урядом України. На керівників та громадян, які не реагували на зауваження поліцейських та не припиняли правопорушення, складено 54 адміністративних протоколів", - зазначають у поліції.

Як покарання, на відвідувачів закладів чекає штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Поліція розігнала концерт "Бумбоксу" у Львові

Ситуацію з іншої сторони, з боку рестораторів та клієнтів, скомпонував відомий ресторанний маркетолог Всеволод Поліщук. З його слів, у центрі та поблизу відкрилася щонайменше половина закладів з рішенням міськвиконкому про робочі суботу й неділю "на руках".

"Десь ближче до обіду стало дуже багато патрулів. У більшості випадків патрулі були чемні і спочатку попереджали. У деяких закладах із попередженням приходили навіть двічі-тричі. Таке враження, що між собою не мали доброї координації та фіксації даних, - написав Всеволод Поліщук. - З обіду почали штрафувати. При цьому більшість патрулів доволі коректна. На зауваження рестораторів і демонстрацію рішення міськвиконкому терпляче пояснювали, що рішення уряду має вищу юридичну силу, хоча таки в більшості випадків не були аж страшно переконливими і плуталися в юридичних визначеннях. Певний відсоток поліцейських, за словами рестораторів, "бикував" і перевищував повноваження…"

Читайте також: Понад 300 підприємців у Чернівцях перекрили дорогу через "карантин вихідного дня"

Як зазначив маркетолог, найбільш напружена ситуація була в "Ноа", у "Вікторії Гарденс" та у "Правді", де заклади з працівниками заблокували, але згодом ситуацію вдалося вирішити.

Всеволод Поліщук додає, що кілька десятків юристів які працювали на "гарячій лінії" міськвиконкому, максимально оперативно прийжджали до підприємців, які до них зверталися.

"Там, де поліціянти були надто агресивними, після приходу чи приїзду мобільної групи вони ставали більш чемними. Але від штрафів це не рятує. Утім юристи фіксували всі можливі неузгодження і будуть оскаржувати штрафи. Окрім груп міськвиконкому їздять і групи Асоціації підприємців Львівщини, які координує Ростислав Пшемінський, хоча їх і менше", - зазначив він.

Також, каже маркетолог, улюблені заклади вирішили підтримати й відвідувачі – їх було навіть більше, аніж на минулих вихідних.

Читайте також: У Рівному підприємці також вийшли на протест

"Поки що з тих, кого я знаю, лише один ресторатор передумав працювати і завтра не відкриє ресторан. Не витримав психологічного тиску. Решта тих, хто відкрився, планують боротися юридично й інформаційно. Основна теза: або працювати, або повний локдаун. Ресторатори не проти карантину, лише проти необгрунтованого карантину вихідного дня. Якщо працювати неможливо, хай локдаун буде у всі дні і з фіксованим часом завершення. Хай буде можливість зекономити і зрозумілий ефект для здоров'я людей", - підсумував Всеволод Поліщук.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.