На Хортиці виявили могилу скіфського воїна, захороненого 2,5 тис років тому

20 років тому на цьому місці вже знаходили скіфські поховання, то ж тепер вже точно доведено, що острів був важливим пунктом на торговому шляху між Скіфією та грецькими містами-колоніями Причорномор'я.

Про знахідку повідомляє національний заповідник "Хортиця", інформує "Еспресо.Захід".

Поховання здійснено в земляній катакомбі, глибиною близько 3-х метрів, яка була захищена від грабіжників важкими гранітними валунами. Його вік – близько 2500 років.

Похований воїн, за давніми мірками, був гігантом – його зріст сягав близько 1,8 метра. В могилі археологи виявили залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.

Цікавим є те, що над цим похованням також було влаштовано кромлех: коло із гранітних каменів – символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів.

Також дослідники відзначають, що два десятиліття тому на цьому місці вже знаходили цікаві скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси та, навіть, бронзове дзеркало скіфських модниць.

Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим для скіфів пунктом, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи, і відбувалась торгівлі із грецькими купцями.

Унікальне поховання скіфського воїна виявила археологічна експедиція Національного заповідника "Хортиця", яку очолює провідний науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи, кандидат історичних наук Дмитро Никоненко.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.