"Європейська Солідарність" закликає партії, які пройшли у ЛМР, підписати меморандум про співпрацю

6 листопада, 2020 п'ятниця
19:06

Учора, 5 листопада, партія "ВАРТА" виступила з ініціативою меморандуму про принципи роботи та співпрацю всіх політичних сил у межах Львівської міської ради для забезпечення дієздатності та ефективності роботи нової каденції.

І вже сьогодні, 6 листопада, партія "Європейська Солідарність", що отримала найбільше представництво у ЛМР, акцептувала запропоновані принципи співпраці, передає "Еспресо.Захід".      

Як зазначали у пресслужбі "Європейської солідарності", "ВАРТА" та "ЄС" узгодили текст меморандуму та запрошують усі інші партії, які, за результатами місцевих виборів, пройшли до ЛМР, долучися до його підписання.

Нижче публікуємо повний текст меморандуму:

"Місцеві вибори відкрили перед Україною шанс продовжити розбудову держави, в умовах завершення реформи децентралізації, спираючись на найкращий європейський досвід розвитку територіальних громад та продовжуючи послідовний вектор руху нашої держави, спрямований на членство в Європейському Союзі та НАТО.

Настав час кардинальних змін у підходах до політики й управління державою та власними громадами. А те, чи використаємо можливість побудувати нову Україну, залежить винятково від нас. Львівська громада своїм рішенням суттєво оновила склад депутатського корпусу, наслідком чого має стати зміна принципів роботи Львівської міської ради та оновлення її виконавчих органів. Ми, представники політичних сил, які отримали своє представництво в раді Львівської ОТГ, націлені на реалізацію шансу, що постав перед Україною.

Ми усвідомлюємо складність викликів, які сьогодні стоять перед державою, Львівщиною та Львовом. Нас має об’єднати спільна програма їх вирішення і ми зробимо все, щоб виправдати надії львів’ян на позитивні зміни у місті.

Ми відкриті до співпраці з усіма політичними силами та депутатами, які поділяють проголошені нами принципи і програму діяльності та готові взяти участь у формуванні стабільної  більшості в раді Львівської ОТГ. 

Нашими пріоритетними завданнями є:

 1. Міська господарка повинна позбутись корупційних схем та політичних спекуляцій, як того, що унеможливлює функціонування будь-якої сфери управління містом та його розвитку в цілому. Львів не може більше бути приводом для  ганьби, яка пов’язана з численними корупційними скандалами щодо зловживання владою за участю ряду міських чиновників, що мають бути замінені висококваліфікованими та політично незаангажованими фахівцями.
 2. Депутатський корпус має стати ініціатором проведення повного аудиту міської господарки, від суми загального обсягу отриманих кредитів, до вартості ремонту кожного кілометру доріг, від розміру інвестицій до чітких показників їх використання. Львів’яни мають знати правду про те, якою ціною забезпечується туристична привабливість центральної частини міста та чи справедливим є такий порядок формування бюджетних витрат з огляду на потреби підтримання та розвитку інфраструктури спальних районів.    
 3. Першочергове вирішення нагальних проблем міста, з яких однією із найгостріших є питання транспортної катастрофи. Ми готові до формування та втілення в життя чітких кроків, що покращать ситуацію за рахунок зрозумілих та необхідних дорожніх і транспортних інвестицій, розбудови інфраструктури для альтернативних засобів пересування (велосипедів, електросамокатів та ін.), сприянню новітнім технологіям та стимулюванню до розвитку мережі зарядних станцій для електроавтомобілів, будівництва нових сучасних автостанцій та перехоплюючих паркінгів, які цьому спрятимуть.
 4. Прийняття програми реструктуризації боргів, які критично накопичуються протягом останніх десятиліть має стати головною стратегією для того, щоб львівська громада стала дієвою та конкурентоспроможною одиницею, в межах не лише України, але й наших європейських сусідів. Світовий досвід показує, що розвиток жодного міста неможливий за позичені гроші, особливо якщо ці кошти спрямовуються на проїдання, а не на створення нових робочих місць та розвиток виробництва та підприємницького потенціалу.
 5. Пандемія коронавірусу показала, що виробничий потенціал потрібно розвивати передовсім у власній країні. Львів’яни мають знаходити достойну роботу в своєму місті. Нашим пріоритетом буде розвиток малого й середнього підприємництва, залучення до міста максимальної кількості інвестицій з гарантіями всебічного сприяння міської влади розвитку новим бізнес-ініціативам, заохочення до створення в місті стартап-майданчиків та популяризації креативних бізнесових інноваційних ідей у співпраці з муніципальними проектами, розвиток ІТ-сектора та створення індустріальних парків. 
 6. Створення Львівської ОТГ потребує затвердження нового Генерального плану, який має бути створено за участю профільних професійних та бізнес середовищ. Ми маємо на меті припинити варварський підхід до забудови міста, а також покласти край безвідповідальній позиції всіх гілок влади щодо цього питання, водночас встановивши чіткі та зрозумілі правила в частині контролю та відповідальності за незаконне зведення нових об’єктів містобудування.
 7. Львів стане містом комфортним для львів’ян, коли люди відчують, що місцева влада реалізує комплексні заходи з оновлення житлової інфраструктури, зокрема співфінансування: ремонту під’їздів,  ліфтів, ремонт та оновлення системи опалення та енергоефективності будинків. Належну увагу приділятимемо питанню екології: чистій воді й чистому повітрю, зеленим зонам, скверам і паркам.    
 8. Ми розв’яжемо проблему нестачі місць у садочках і школах, зокрема в нових мікрорайонах, які станом на сьогодні залишаються без належної соціальної інфраструктури. Наш принцип вирішення цієї проблеми має бути чітким та зрозумілим і полягати у створенні можливостей для відкриття або початку будівництва нового садочка кожного року протягом усієї каденції ради.  
 9. Ми зробимо все, щоб молоде покоління обирало Львів й загалом Україну для свого майбутнього. Нашим пріоритетом буде забезпечення якнайкращих умов для освіти, науки, праці, проживання й дозвілля. Пріоритетом у діяльності міської влади стане розвиток громадянського суспільства, діалог з наявними громадськими ініціативами й організаціями, а також заохочення до створення нових форм висловлення та реалізації своїх ініціатив місцевими громадами.  
 10. Освіта та виховання наших дітей та молоді є запорукою формування сильної нації та суверенної держави. Тому вважаємо за необхідне розробку нової програми патріотичного виховання і впровадження відповідних уроків у школах за безпосередньої  участі у їх формуванні та проведенні учасників Революції Гідності, добровольців,  Героїв російсько-української війни на сході. Про ці події діти мають дізнаватися не лише з підручників, а й від тих, хто безпосередньо творив новітню історію незалежної України та продовжує захищати її сьогодні.
 11. Розширення програми будівництва житла для ветеранів АТО/ООС, родин загиблих Героїв. Розробка повноцінної програми із реабілітації ветеранів російсько-української війни, бо це не лише справа громадських організацій, а й обов’язок влади.
 12. Розширення регіональних медичних програм, спрямованих на проведення превентивних заходів з виявлення хвороб на ранніх стадіях. Ініціювання та сприяння створенню першого в Західній Україні Банку грудного молока. Ухвалення програми реконструкції та модернізації комунальних медичних закладів.
 13. Львів стане центром міжнародного туризму згідно з гаслом "Коли ти не відвідав Львова, тоді ти не бачив Європи". За туристами має прийти іноземний капітал, для чого критичною передумовою є викорінення корупції з управління містом. Бо саме корупція та непрозорість не дозволяє владі, залучити до міста іноземні інвестиції.
 14. Українська культура, звільнена з колоніальної залежності Росії, і як частина європейського культурного простору, може найшвидше й найповніше проявити себе саме у Львові. І тому ми маємо намір реалізувати програму "Львів – культурна столиця України".

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 

Читайте також:
презентація книги про відому українську акторку
11 червня, 2021 п'ятниця
Королева сцени з трагічною долею: у Львові презентували книгу про відому українську акторку
Бельгія -росія
12 червня, 2021 субота
У львівській фан-зоні обіцяють ще по 300 кухлів пива після третього гола у ворота Росії
водоспад
12 червня, 2021 субота
Біля водоспаду на Львівщині, де нещодавно сталася трагедія, ввели нові правила поведінки
Львів
+16
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.91
  Купівля 26.91
  Продаж 27.14
 • EUR
  Купівля 32.62
  Продаж 33.03
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
12 червня
23:52
Бельгія - Росія, Євро-2020
Бельгія принизила Росію на Євро-2020
22:00
Ексклюзив
ветерани АТО
Совкове законодавство України не дає можливості отримати громадянство навіть ветеранам російсько-української війни
21:57
Ексклюзив
соціологія
Кількість українців, які вважають РФ агресором, зросла, вперше показник перевалив за 50%, – соціолог Петро Бурковський

Опитування

Чи піде Байден на поступки Путіну?
21:26
Ексклюзив
Ганна Гопко
Усе задля експансії: раніше Кремль дискредитував ПАРЄ, тепер же взявся за УЄФА, – Гопко
20:20
акценти
Львівська сотка та Форум ветеранОК, – акценти від "Еспресо.Захід"
20:13
Волонтерський оскар
У Львові вручили "Волонтерський оскар"
19:40
рекорд у рівному
Вишила вручну понад пів мільйона літер та знаків: рівнянка встановила рекорд України
18:56
водоспад
Біля водоспаду на Львівщині, де нещодавно сталася трагедія, ввели нові правила поведінки
18:22
Китайці у Луцьку
У Луцьку китайці заспівали українською
17:47
освітня академія
На Львівщині стартувала щорічна Освітня академія
17:24
Форум ветеранОК
Дискусії, поради, майстеркласи: у Львові триває Форум ветеранОК
16:51
Бельгія -росія
У львівській фан-зоні обіцяють ще по 300 кухлів пива після третього гола у ворота Росії
16:19
виставка у першому театрі у львові
Львів кинув "Погляд на актора". Через дітей
15:43
вакарчук з дружиною
Були разом понад 20 років: Святослав Вакарчук розійшовся з дружиною
15:36
путін
Путін втратив Україну й Закавказзя: омріяний “русскій мір” провалюється, – Піонтковський
15:13
штормове попередження
У Львові оголосили штормове попередження
14:40
Ярослав Дубневич
Суд не повірив у зубожіння Ярослава Дубневича і не скасував йому заставу у 90 млн грн
14:30
Оприлюднено світлини сестри Степана Бандери після повернення з ГУЛАГу
14:20
Ганна Гопко
"Чому за 30 років незалежності Медведчук досі не сидить за ґратами", − Ганна Гопко
13:57
форус ветеранок у львові
У Львові розпочався Форум ветеранОК
13:32
ООС
Стало відоме ім'я військового, який загинув на Донбасі
13:02
Михайло Цимбалюк
"Якщо "ніжки" прослуховувань ростуть з теперішньої влади, то щоб вона часом не вийшла на себе", − Михайло Цимбалюк
12:46
Микола Княжицький
Серіал "Слуга народу проти української мови" не закінчиться ніколи
12:34
Молюська в ЛМР
Міністр юстиції розповів, на що підуть кошти від продажу в'язниці у Львові
12:06
Львівська сотка
З площі Ринок стартувала традиційна "Львівська сотка"
11:43
Орест Бачмага
Помер відомий львівський кіномитець та винахідник Орест Бачмага
11:04
Ігор Шолтис
Розслідуванням Бігуса Зеленський хоче "українізувати" свій образ, − ветеран війни на Сході Ігор Шолтис
10:35
коронавірус
На Львівщині виявили менше сотні нових хворих на COVID-19
10:04
ДТП
У Самборі автомобіль збив дитину на велосипеді
09:30
ООС
На Донбасі від осколкового поранення помер український військовий
09:00
літо
Спека та туман: погода на Львівщині 12 червня
2021, п'ятниця
11 червня
22:03
Ганна Гопко
Потрібно спростовувати аргументи про нашу неготовність до вступу в НАТО, − Ганна Гопко
21:00
акценти
Старовинне танго, святий хірург, безкоштовне пиво та інші акценти від "Еспресо.Захід"
20:40
суд у Львові над гвалтівником
Пів дня боролися з технікою: суд у справі левандівського ґвалтівника знову перенесли
20:22
Борковський
"Борковський & Валевська" на "Еспресо": плівковий скандал та турбулентність у "Голосі"
20:08
іконостас
Унікальний іконостас із церкви Св. Трійці у Жовкві відреставрували
19:48
ЦНАП
10 громад на Івано-Франківщині отримають субвенції на розбудову ЦНАПів
19:28
нападники
Двоє львів'ян серед ночі побили та пограбували перехожого
19:16
На Тернопільщині розшукують двох 16-річних хлопців, які вирушили на нічну риболовлю
19:10
ООС
Біля Водяного від обстрілів загинув український військовий 
Більше новин