Львівський проєкт зібрав майже 400 тис. грн на шкільне обладнання для незрячих дітей

Кошти збирали на платформі Української біржі благодійності.

Львівський обласний осередок ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" уже втретє збирав гроші для закупівлі навчального обладнання для дітей, які з різних причин втратили зір. На платформі "Українська біржа благодійності" благодійники пожертвували майже 400 000 гривень, щоб незрячі дітки з усіє України могли навчатися у звичайних школах разом зі своїми однолітками, передає "Еспресо.Захід".

"Проєкт  "Інклюзивна  освіта незрячих дітей 3.0" на сайті Української біржі благодійності зібрав усю необхідну суму коштів - 395000 грн. За ці гроші ми закупимо нове  обладнання для наших незрячих інклюзят. Буквально завтра ми будемо  замовляти  нове  обладнання для незрячих дітей - брайлівські друкарські машинки, DAISY-плейєри, ноутбуки зі спеціальним програмним забезпеченням для незрячих. Адже навесні та влітку якось несподівано з'явилося чимало  дітлахів, яким не обійтися без перелічених техзасобів. Початок осені видався не менш рясним на нових інклюзят, які чекають своєї черги. Їх у нас уже понад 30 з усієї України", - розповіла "Еспресо.Захід" незрячий науковець, фахівець в галузі освітніх технологій для осіб з важкими порушеннями зору, автор української моделі інклюзивної освіти незрячих школярів Оксана Потимко.

Усе почалося у 2011-му, коли Львівський обласний осередок ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" успішно реалізував перший і єдиний донині випадок навчання сліпонародженої дитини в умовах звичайної школи. Йдеться про Ангеліну Неволько, всиновлену після відмови від неї рідних батьків. Забравши дівчинку з дитячого будинку, родина Неволько не наважилася віддати Ангеліну до інтернату. З першого класу дівчинка навчається у звичайній школі поруч зі здоровими дітьми. На допомогу прийшла наша громадська організація інвалідів, очолена незрячим керівником Оксаною Потимко. Зараз дівчинка успішно навчається у 10-ому класі, добре вчиться і співає.

"Успіх Великолюбінського проєкту поширився Україною, до нас почали звертатися за порадою і допомогою батьки дітей з глибокими порушеннями зору. Щоб усім їм допомогти, треба закупити чимало обладнання для навчального процесу незрячої дитини. Найдешевша друкарська машинка шрифтом Брайля коштує від 20 000 гривень. Не всі батьки можуть собі таке дозволити", - розповіла Оксана Потимко.

Уже скоро діти у різних містах зможуть навчатися у звичайних школах завдяки підтримці благодійників.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал