"Ікони на ящиках з-під набоїв" у МЗС нагадають дипломатам про війну

У Міністерстві закордонних справ відкрили волонтерську виставку.

Про це повідомили у МЗС України, передає "Еспресо.Захід".

Напередодні дня Покрови Пресвятої Богородиці, коли наша держава відзначає День захисників України, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спільно з художником Олександром Клименком та керівником Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова Геннадієм Друзенком відкрили у приміщенні Міністерства закордонних справ виставку "Ікони на ящиках з-під набоїв".

"Ікони на ящиках з-під набоїв" ми спеціально розташували роботи на поверсі, де ходять іноземні гості. Це найбільш делікатне, та водночас найбільш прямолінійне нагадування про війну. Важко знайти більш промовистий образ, ніж ікони на ящиках з під набоїв, які привезені з лінії фронту”, – сказав міністр.

Виставка присвячена вшануванню подвигу захисників і захисниць України, які вже понад шість років боронять нашу державу від російської агресії, а також нагадуванню про війну, що триває. Мистецький проект "Ікони на ящиках з-під набоїв" є волонтерським: кошти, отримані від продажу ікон, забезпечують близько 90% фінансування Першого добровольчого шпиталю ім. Пирогова, найбільшого волонтерського медичного проекту в зоні бойових дій на Донбасі.

"Цей проект нагадує, що перемагає любов та людяність. У світі, який втрачає гуманність, потрібно пам’ятати, що життя важить найбільше і європейська традиція це не лише сотні тисяч текстів, залізниці та автобани, а насамперед, людиноцентрична культура. Україні випала місія її зберегти. Попри травму і біль років війни, українці не забули, що війна йде заради миру, а не мир існує заради війни. Що вбивають, щоб вижити, а не живуть, аби вбивати", – додав керівник ПДМШ Геннадій Друзенко.

Олександр Клименко зауважив, що головна ідея виставки полягає у перетворенні смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке символізує ікона. За його словами, йдеться не лише про символічне, а й про реальне перетворення: виручені кошти йдуть на допомогу шпиталю і медикам, які рятують життя, причому не лише військових, а й місцевого населення.

Довідково.

"Ікони на ящиках з-під набоїв" – проєкт київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка, присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни на Донбасі. Ящики, на яких пишуть ікони, привезені з зони бойових дій. Виставку експонували у 13 країнах, 44 містах і 76 локацій.

ПДМШ ім. Миколи Пирогова є найбільшим неурядовим проектом із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Його реалізує Благодійний фонд "Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова" у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством оборони, Генеральним штабом Збройних сил України, за підтримки Ради національної безпеки та оборони.

За період роботи ПДМШ ім. Миколи Пирогова в зоні проведення АТО/ООС, шпиталь надав медичну допомогу більш як 56 000 пацієнтів. Медики-добровольці шпиталю працювали у 49 локаціях у Донецькій і Луганській областях – як у містах і селах, так і в польових умовах та біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал